Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.03.2018, 13:46 Aktualizované dňa 13.03.2018 o 07:50

Most-Híd chce predčasné voľby, Fico ich odmietol

  • Robert Kaliňák v pondelok oznámil svoj koniec vo funkcii ministra vnútra
  • Mostu to nestačilo
  • Republiková rada Mosta-Híd rokovala dlhé hodiny
  • Nakoniec zvolili stratégiu: predčasné voľby alebo odchod z vlády

Chceme predčasné voľby alebo vystúpenie z koalície. Na tejto deifnitíve sa dohodol po niekoľkohodinovom rokovaní Most-Híd.

"Republiková rada poveruje vedenie strany na čele s predsedom strany rokovať s koaličnými partnermi o možnostiach predčasných volieb. Ak tieto rokovania budú neúspešné, tak strana Most-Híd vystúpi z koalície," citoval Bugár z uznesenia, ku ktorému dospela republiková rada po niekoľkohodinovom rokovaní.

Ešte predtým oznámil Bugár svoj verdikt koaličným partnerom. "Robert Fico sa odmietol dohodnúť na predčasných voľbách," povedal Bugár pred novinármi.

Ten sa tak stane zrejme už druhýkrát súčasťou vlády, ktorá nedokončila svoje riadne volebné obdobie. V obdobnej situácii, hoci po rozhodnutí SaS, boli aj v roku 2012 po páde kabinetu Ivety Radičovej.

Strana sa už krátko po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej vyjadrila, že by mal skončiť minister vnútra Robert Kaliňák. Tak sa včera aj stalo. Od pôvodného vyhlásenia Bélu Bugára sa však odohrala iná, dôležitá vec. A ňou bola otázka Roberta Fica, prečo a o čom rokoval vlani na jeseň prezident Andrej Kiska sám s miliardárom Georgom Sorosom.

To začalo byť pre časť členov Mostu príliš. Aspoň podľa vyjadrení Lucie Žitňanskej, ministerky spravodlivosti a poslanca Františka Šebeja. Tí priamo či nepriamo žiadali koniec premiéra Roberta Fica.

Podporu predčasným voľbám ako jednej z aletrnatív včera vyjadril aj predseda SNS a národnej rady Andrej Danko. Podľa neho ak k ním dôjde, mali by byť v čo najrýchlejšom termíne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.