Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.03.2018, 15:11

Iniciatíva Za slušné Slovensko plánuje ďalšie zhromaždenie. V požiadavkách pritvrdili

Na piatok plánujú ďalšie zhromaždenie.

Iniciatíva Za slušné Slovensko plánuje ďalšie zhromaždenie. V požiadavkách pritvrdili
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Iniciatíva Za slušné Slovensko, ktorá zorganizovala minulotýždňové zhromaždenia po celom Slovensku, ktorých sa zúčastnilo viac ako 100-tisíc ľudí, plánuje ďalšie. 

Na Facebooku vytvorili udalosť na zhromaždenie naplánované na piatok 16. marca 2018 v Bratislave. Dá sa však predpokladať, že ako v uplynulom týždni, tak sa aj teraz pridajú ďalšie mestá na Slovensku aj v zahraničí.

Zatiaľ čo minulý týždeň organizátori žiadali "novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, u ktorých existujú podozrenia z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin," dnes už v požiadavkách pritvrdili a žiadajú demisiu vlády. 

"Odchod ministra vnútra Kaliňáka nestačí! Jeho odchod musí byť len začiatkom. Začiatkom veľkého upratovania. Pretože je legitímnou požiadavkou občianskej verejnosti, aby sme žili v krajine, kde korupcia nie je štandardom. Kde vo vládnych kruhoch neexistuje prepojenie na organizovaný zločin," vysvetľujú organizátori svoje rozhodnutie. 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.