Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.06.2020, 07:38 Aktualizované dňa 26.06.2020 o 08:59

Kollár neodstúpi. Odteraz budem používať iba svoje meno, reagoval na obvinenia

Vo vyhlásení uviedol, že nedovolí vnášať rozpor do vládnej koalície, pretože musí byť pevná a stabilná v čase koronakrízy.

Predseda Sme rodina Boris Kollár z postu šéfa parlemtnu neodstúpi. "Odteraz, kým budem v politike, budem použivať iba meno Boris Kollár," reagoval v dnešnom vyhlásení na obvinenia s plagiátorstva.

Titul získal v súlade so zákonom a preto sa nemá za čo ospravedlňovať, tvrdí.

​Vo vyhlásení uviedol, že nedovolí vnášať rozpor do vládnej koalície, pretože musí byť pevná a stabilná v čase koronakrízy.

Magisterský titul, ktorý mal podľa obvinení získať na základe plagiátu, mu podľa neho v politike úžitok nepriniesol. "Ľudia ma volajú Boris, nie pán magister," povedal. Tiež sa vyjadril, že voľby nevyhrávajú tituly, ale emócie.

Opakovane odmietol, že by jeho diplomová práca bola plagiátom. Poukázal na výsledky kontroly originality práce a tiež na poznámky o použitých zdrojoch, ktoré v práci spomína.

Mimoparlamentná strana Spolu v utorok Kollára obvinila, že jeho diplomová práca, ktorú v roku 2015 obhájil na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici, je plagiátom, čo však samotný Kollár odmietol.

Následne prišli viaceré reakcie aj z koaličného tábora, ktoré Kollára vyzvali na odstúpenie z funkcie šéfa parlamentu.

​Premiér Igor Matovič sa v stredu vyjadril, že nebude trvať na tom, aby šéf parlamentu kvôli kauze odstúpil. Je podľa neho dostatočne svojprávny, aby sám vyvodil zodpovednosť v celej situácii.

Včera na Facebooku napísal, že v stredu s Kollárom dve hodiny diskutoval. "Bola to veľmi otvorená debata, a nebola márna," dodal predseda vlády.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.