Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.06.2020, 15:40 Aktualizované dňa 24.06.2020 o 16:42

Matovič reaguje na Kollára: Môžeme dráždiť hada bosou nohou a po lete vláda skončí

Šéf parlamentu je podľa premiéra Igora Matoviča dostatočne svojprávny, aby vyvodil zodpovednosť v celej situácii.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) nebude vyzývať predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára (Sme rodina) k odstúpeniu v súvislosti s podozrením na plagiátorstvo diplomovej práce.

Prioritou je pre neho fungovanie súčasnej vlády. Premiér to oznámil na stredajšom tlačovom brífingu.

Premiér svoj postup zdôvodnil tým, že nechce ohroziť pád vlády a návrat "mafie" do čela štátu.

"Chcem splniť to, čo som ľuďom sľúbil, očistiť Slovensko od mafie. Vzhľadom na túto zodpovednosť neurobím nič, čo by ohrozilo stabilitu tejto koalície. Môžme pokúšať dráždiť hada bosou nohou. Potom si budeme dávať otázku, či sme to museli urobiť, keď nám vláda po lete skončí. Ja preto nebudem z mojej strany vyzývať na odstúpenie. Nech sa rozhodne sám," zdôraznil Matovič.

"Ak si mám dať na misku váh jednu diplomovku a stabilitu vládnej koalície, určite bude mojou prioritou udržať vládnu koalíciu," zopakoval. Poukázal na to, že jeho rozhodnutie determinuje i situácia Slovenska po predchádzajúcom vládnutí Smeru-SD i pandémia nového koronavírusu.

Šéf parlamentu je podľa neho dostatočne svojprávny, aby vyvodil zodpovednosť v celej situácii.

Priznal zároveň, že kauzu berie ako "kopanec do zadku celej vlády". Podľa neho však dokumentuje to, aké dôležité je urobiť kvalitatívnu reštrukturalizáciu vysokého školstva.

"Tým myslím, že zrušíme bez hanby polovicu vysokých škôl, umelo vytvorené školy v Skalici, Sládkovičove a podobné bludy, ktoré deformujú systém," zdôraznil Matovič.
Predpokladá, že na konci leta bude môcť vláda predstaviť zásadnú reformu vysokého školstva.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.