> > >

Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.02.2019, 15:11 Aktualizované dňa 25.02.2019 o 15:24

NAKA začala vyšetrovať možné vydieranie Andreja Kisku

Prezident nedávno vyhlásil, že ho šéf Smeru a expremiér Robert Fico vydieral.

NAKA oznámila, že začala konať v trestnej veci zločinu vydierania Andreja Kisku. Stalo sa tak na základe medializovaných informácií. Prezident nedávno vyhlásil, že ho šéf Smeru a expremiér Robert Fico vydieral, aby dosiahol vymenovanie za šéfa Ústavného súdu. Informuje o tom Denník N.

Dnes vo veci možného vydierania Kisku zo strany Fica podal na Generálnej prokuratúre trestné oznámenie poslanec SaS Ondrej Dostál. Podľa prokuratúry sa aj preto vo veci spustilo konanie.

Ide o kauzu okolo KTAG

O vydieraní a zastrašovaní hovoril prezident na piatkovej tlačovej konferencii. Narážal na trestné stíhanie konateľa firmy KTAG Eduarda Kučkovského. Kiska povedal, že po skončení v prezidentskom úrade v polovici tohtoročného júna bude v daňovej kauze svojej rodinnej firmy KTAG obvinený aj on sám.

"Trestné stíhanie je pomstou Fica za to, že som mu ako prezident odmietol sľúbiť politický dôchodok na Ústavnom súde. Z návrhu obvinenia je zrejmé, že keď v júni skončí môj mandát prezidenta Slovenskej republiky, budem obvinený aj ja osobne. Hrozí mi trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov," povedal Kiska.

Fico sa bráni

Fico odmieta obvinenia prezidenta Andreja Kisku z vydierania. Tvrdí, že ani netušil, že bude vznesené obvinenie voči konateľovi spoločnosti KTAG.

"Obviniť predsedu najsilnejšej strany, že má na špagátiku políciu, to je silná káva. Očakávam od orgánov činných v trestnom konaní, že sa k tomuto obvineniu vyjadria, pretože neexistuje o tom žiadny dôkaz. Ak sa prezident cítil poškodený, mal podať podnet na orgány činné v trestnom konaní," hovorí Fico.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.