Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.02.2019, 00:00

Kiska a jeho dane: v čom je jeho problém

Daňové machinácie firmy KTAG mali súvisieť s financovaním kampane súčasného prezidenta Andreja Kisku.

Kiska a jeho dane: v čom je jeho problém
Zdroj: Peter Mayer

Tiene podozrení z daňových podvodov padali na slovenského prezidenta Andreja Kisku a jeho firmu KTAG od momentu, čo na prípad upozornila fiktívna identita Jegor Trutnov. Malo sa tak údajne stať v mene nespokojných pracovníkov daňového úradu v Poprade.

Zverejnené daňové machinácie vrhli nové svetlo i na spôsob financovania a výšku rozpočtu prezidentskej kampane Andreja Kisku. Polícia a prokuratúra sa v októbri 2017 opätovne pustili do vyšetrovania, ktoré predtým zastavili.

Firma totiž výdavky na prezidentskú kampaň Andreja Kisku vykazovala do svojich nákladov, čím si znižovala daňový základ a neoprávnene platila nižšie dane.


Daniari po svojej kontrole vyhodili z účtovníctva Kiskovcov za rok 2014 náklady za 136-tisíc eur, ktoré s podnikaním KTAG vôbec nesúviseli a vďaka ktorým si firma v rozpore so zákonom skrátila daň z príjmu o 27-tisíc eur.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.