> > >

Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.02.2019, 15:30 Aktualizované dňa 22.02.2019 o 16:14

Fico reagoval na Kisku: Vždy niečo vyvedie a hodí to na niekoho iného

  • Šéf Smeru Robert Fico vo vyhlásení odmietol prezidentove obvinenia.
  • Expremiér tvrdí, že ak sa prezident cítil poškodený, mal podať podnet na orgány činné v trestnom konaní.
  • "Obviniť predsedu najsilnejšej strany, že má na špagátiku políciu, to je silná káva."
  •  Prezidentské voľby v roku 2014 neboli podľa Fica čisté ani férové.
  • "Chápem, že časť verejnosti je frustrovaná, keď zistila, kto je na čele štátu."

Predseda Smeru-SD Robert Fico odmieta obvinenia prezidenta SR Andreja Kisku z vydierania. Tvrdí, že ani netušil, že bude vznesené obvinenie voči konateľovi spoločnosti KTAG. Kisku na tlačovej konferencii expremiér označil za podvodníka a klamára.

Vyzývať prezidenta na odstúpenie už podľa Ficových slov nemá význam, keďže o mesiac budú voľby. Opätovne Kiskovi vyčítal aj lety do Popradu či to, že nebol medzinárodne akceptovaný.

​Kiska v piatok vyhlásil, že trestné stíhanie konateľa spoločnosti KTAG je Ficovou pomstou za to, že mu Kiska odkázal, že ho nevymenuje za predsedu ústavného súdu, a teda mu odmietol politický dôchodok na ústavnom súde.

"Obviniť predsedu najsilnejšej strany, že má na špagátiku políciu, to je silná káva. Očakávam od orgánov činných v trestnom konaní, že sa k tomuto obvineniu vyjadria, pretože neexistuje o tom žiadny dôkaz. Ak sa prezident cítil poškodený, mal podať podnet na orgány činné v trestnom konaní," hovorí Fico.

"Chápem, že časť verejnosti je frustrovaná, keď zistila, kto je na čele štátu. Prezidentské voľby v roku 2014 neboli čisté ani férové. Kiska písomne potvrdil, že celú kampaň si hradil z vlastných prostriedkov, náklady mu však hradila firma KTAG. Tak ako dlho Kiska financoval svoje podnikanie z úrokov chudobných, tak v roku 2014 chcel, aby sa mu títo ľudia zložili na volebnú kampaň," dodáva predseda Smeru.

Fico vyhlásil, že prezident sa pri svojej kauze vyhovára a obviňuje iných. "On vždy niečo vyvedie a vždy to hodí na niekoho iného," reagoval expremiér.

​V prípade daňových káuz spájaných s prezidentom Andrejom Kiskom obvinili konateľa firmy KTAG Eduarda Kučkovského

Stíhanie sa má týkať neoprávnenej vratky DPH vo výške 146 000 eur, ktorú si KTAG vypýtala od štátu. KTAG platila Kiskovi prezidentskú kampaň a sumu si potom dala do nákladov. Daňový úrad to však neuznal. V minulosti bol na poste konateľa firmy i sám prezident. Kým zastáva svoj úrad, nie je ho možné obviniť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.