Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.10.2018, 13:13 Aktualizované dňa 05.10.2018 o 14:01

O väzbe obvinených z vraždy Kuciaka bude rozhodovať aj Harabin

Spolu s ním sú v senáte Najvyššieho súdu Pavol Farkaš a Patrik Príbelský. 

O väzbe troch obvinených v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej bude rozhodovať aj kontroverzný sudca Štefan Harabin. Spolu s ním sú v senáte Najvyššieho súdu Pavol Farkaš a Patrik Príbelský. 

"O sťažnostiach obvinených v trestnej veci Tomáš Sz. a spol. bude v zmysle Rozvrhu práce NS SR na rok 2018 rozhodovať senát 4 T v zložení P. Farkaš, Š. Harabin, P. Príbelský. O sťažnostiach rozhodne NS SR, ako súd sťažnostný, na neverejnom zasadnutí do piatich pracovných dní od predloženia sťažností na rozhodnutie. Termín zasadnutia zatiaľ nie je určený," informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová.

Medzi obvinenými sú bývalý policajný vyšetrovateľ Tomáš Szabó, ďalej jeho príbuzný a niekdajší profesionálny vojak Miroslav Marček a tiež podnikateľ Zoltán Andruskó.

Trojicu mužov elitnej policajná jednotka zadržala vo štvrtok. O deň neskôr k nim pribudla podnikateľka Alena Zsuzsová.

Dôvodom väzby u väčšiny z obvinených je obava z možného úteku, z ovplyvňovania svedkov a z pokračovania trestnej činnosti.

O väzbe pre štvoricu obvinených rozhodol v nedeľu 30. septembra Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Traja z nich podali voči rozhodnutiu súdu sťažnosť. Jediným, kto ju nepodal je Andruskó, ktorý mal neskôr vypovedať, že za objednávkou vraždy novinára stojí Marian Kočner.

U Andruskóa, ktorý ako jediný sťažnosť proti väzbe nepodal, súd zo spomínaných troch väzobných dôvodov nezistil možnosť ovplyvňovania svedkov obvineným.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.