Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.09.2018, 13:45

Robil ozbrojenú stráž pred pirátmi. Kto je hlavný podozrivý z vraždy Kuciaka?

​Tomáša Szaba zadržala dnes ráno v Kolárove protizločinecká jednotka NAKA spolu s ďalšími siedmimi osobami.

Hlavným podozrivým z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej je Tomáš Szabo z Kolárova. Polícia ho zadržala v dome na Harcsovej ulici, kde žije aj s rodičmi. Je rodákom z Kolárova.

Tomáš má približne 40 rokov a je bezdetný. V minulosti pracoval ako vyšetrovateľ v Komárne, neskôr ako radový policajt. Potom robil ozbrojenú stráž na lodiach, ktoré pri afrických brehoch ochraňoval pred pirátmi.

​Absolvoval kurz na bodyguarda v agentúre European Security Academy. Venoval sa karate a podľa svojho facebookového profilu je aj fanúšikom motoriek.

Zdroj: facebookovský profil Tomáša Szaba

​​Aktuálne má obchod so zdravou výživou T&M shop v Kolárove, ktorý prevádzkuje asi tri roky.

Susedia opísali Tomáša ako tichého a nekonfliktného človeka.

Zdroj: Facebook

​Tomáša Szaba zadržala dnes ráno v Kolárove protizločinecká jednotka NAKA spolu s ďalšími siedmimi osobami, ktoré mu mali pomáhať pri úteku z miesta činu.

Ján Kuciak bol investigatívny novinár v redakcii spravodajského webu Aktuality.sk. Kuciaka a jeho snúbenicu zavraždili 21. februára v ich dome vo Veľkej Mači výstrelmi z pištole kalibru 9 mm.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.