Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2018, 15:28 Aktualizované dňa 04.10.2018 o 15:52

O väzbe pre obvinených z vraždy Kuciaka bude rozhodovať senát, v ktorom sedí aj Harabin

Okrem Harabina sú členmi senátu ďalší traja sudcovia.

O väzbe pre troch obvinených z vraždy Jána Kuciaka, ktorí podali sťažnosť voči rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu bude rozhodovať štvrtý senát, ktorého členom je aj Štefan Harabin. Informáciu ako prvý priniesol Denník N. 

Členmi senátu sú štyria sudcovia. Okrem Harabina sú tam aj  sudcovia Pavol Farkaš, Dana Wänkeová a Patrik Príbelský. Z nich štyroch budú rozhodovať traja. Ktorí konkrétne to budú, ešte nie je známe. Rozhodnutie však musí padnúť do štvrtka budúceho týždňa. 

"NS SR boli dnes predložené sťažnosti obvinených v trestnej veci Tomáš Sz. a spol. Predmetná vec napadla do senátu 4T. V zmysle Trestného poriadku o sťažnostiach rozhodne NS SR ako súd sťažnostný na neverejnom zasadnutí do piatich pracovných dní od predloženia sťažností na rozhodnutie,” uviedla hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

​Medzi obvinenými sú  bývalý policajný vyšetrovateľ Tomáš Szabó, ďalej jeho príbuzný a niekdajší profesionálny vojak Miroslav Marček a tiež podnikateľ Zoltán Andruskó.

Trojicu mužov elitnej policajná jednotka zadržala vo štvrtok. O deň neskôr k nim pribudla podnikateľka Alena Zsuzsová.

Dôvodom väzby u väčšiny z obvinených je obava z možného úteku, z ovplyvňovania svedkov a z pokračovania trestnej činnosti.

O väzbe pre štyroch obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej rozhodol v nedeľu 30. septembra Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Traja z nich podali voči rozhodnutiu súdu sťažnosť. Jediným, kto ju nepodal je Zoltán Andruskó, ktorý mal neskôr vypovedať, že za objednávkou vraždy novinára stojí Marian Kočner. 

U Andruskóa, ktorý ako jediný sťažnosť proti väzbe nepodal, súd zo spomínaných troch väzobných dôvodov nezistil možnosť ovplyvňovania svedkov obvineným.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.