Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.10.2018, 22:16 Aktualizované dňa 04.10.2018 o 10:05

Vraždu Kuciaka si objednal Kočner, vypovedal na polícii obvinený podnikateľ Andruskó

Obvinený zo sprostredkovania vraždy novinára Jána Kuciaka Zoltán Andruskó pred policajtami vypovedal, že vraždu si objednal Marian Kočner.

Obvinený zo sprostredkovania vraždy novinára Jána Kuciaka Zoltán Andruskó pred policajtami vypovedal, že vraždu si objednal Marian Kočner. Informáciu priniesol Denník N, ktorému to potvrdili zdroje z vyšetrovania.

​Kočnera v utorok previezli z väzby v Justičnom paláci do Leopoldova.

​Andruskó je jediný, ktorý s políciou spolupracoval z obvinenej štvorice. Kočner je vo väzbe kvôli obvineniu z falšovania zmeniek, generálny prokurátor Jaromír Čižnár na brífingu nepovedal, či je podozrivý aj z objednania vraždy.

​"Vzhľadom na súčasné procesné štádium trestného konania nebudeme poskytovať bližšie informácie o jednotlivých postupoch a úkonoch v trestnom konaní, aby sme nezmarili alebo nesťažili vyšetrovanie. M. K. je väzobne stíhaný v trestnej veci týkajúcej sa zmeniek," znie stanovisko prokuratúry.

Polícia sa tiež odmietla vyjadriť. "S otázkami je potrebné sa obrátiť na Úrad špeciálnej prokuratúry," reagovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

​Kočnerov advokát Martin Pohovej v utorok dal vyhlásenie svojho klienta, že nie je krstným otcom obvinenej z objednávky vraždy Aleny Zsuzsovej, v Komárne bol iba raz a neobjednával si žiadne tlmočnícke služby. Podľa Denníka N však polícia zbiera ďalšie dôkazy proti Kočnerovi.

Medzi obvinenými sú bývalý policajný vyšetrovateľ Tomáš Szabó, ďalej jeho príbuzný a niekdajší profesionálny vojak Miroslav Marček a tiež podnikateľ Zoltán Andruskó a Alena Zsuzsová, ktorá mala robiť tlmočníčku z taliančiny Kočnerovi.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.