Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.01.2021, 19:46

Matovič o vzťahu so Sulíkom: Neviem sa cez to preniesť. Mal som ho vtedy vyhodiť z vlády

Premiér Igor Matovič tvrdí, že s Richardom Sulíkom má už iba pracovný vzťah.

Matovič o vzťahu so Sulíkom: Neviem sa cez to preniesť. Mal som ho vtedy vyhodiť z vlády
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Premiér Igor Matovič tvrdí, že sa stále nezmieril s tým, že minister hospodárstva Richard Sulík nenakúpil testy a nemohlo tak v decembri trikrát prebehnúť plošné testovanie. Na brífingu zopakoval, že Sulík môže za obete.

"Nedokážem s tým žiť, že mal jednoznačnú úlohu kúpiť testy a urobiť plošné testovanie tri týždne. Iba tým, že hľadal výhovorky a nekúpil tie testy tak áno budeme si to niesť," povedal premiér. Hovorí, že je aj jeho zodpovednosť, že neodvolal Sulíka z postu ministra koncom decembra.

"Je to aj moja zodpovednosť, že som vtedy toho ministra nevyhodil z vlády a nevyvodil zodpovednosť. Jeho svedomie je iného kalibru a neurobil nič, pripisoval to mne," hovorí Matovič.

Jeho vzťah zo Sulíkom je už podľa premiéra iba pracovný. "Tam je to bohužiaľ už len čisto pracovné. Akože naozaj po týchto vyše štyritisíc mŕtvych ľudí a vyše miliardy eur straty, čo bude mať slovenské hospodárstvo len preto, lebo lebo lebo výhovorky, ja sa cez to nedokážem preniesť. Čo sa mám tváriť, že sme tým vyše štyritisíc obetí nemohli zabrániť? Mohli sme im zabrániť, samozrejme," emotívne reagoval Matovič.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.