Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.12.2020, 12:49 Aktualizované dňa 17.12.2020 o 14:35

Matovič vyzval Sulíka, aby podal demisiu: Mrzí ma, že máme idiota za ministra hospodárstva

Premiér Igor Matovič obvinil Richarda Sulíka, že sú mu ukradnuté životy ľudí.

Matovič vyzval Sulíka, aby podal demisiu: Mrzí ma, že máme idiota za ministra hospodárstva
Zdroj: TASR

Premiér Igor Matovič vyzval v relácii rádia Expres Braňo Závodský Naživo ministra hospodárstva, aby podal demisiu. Najlepšie ešte pred Vianocami. "Vždy to musí byť prvýkrát. Takže máte to mať," povedal. Matovič Sulíka verejne obvinil, že sú mu ukradnuté životy ľudí.

"My máme Richarda"

​"On sa ani nepokúsil o nákup testov. Jemu sú tie životy ľudí ukradnuté. Ako može povedať, že načo chceme znižovať krivku, keď znovu narastie? Nemôžem sa na to už pozerať. Môže nakúpiť testy, aby zachránil životy ľudí a on to neurobí. Je mi z neho na vracanie a je mi z toho do plaču," doplnil Matovič.

Matovič použil ako príklad Fínsko, kde je situácia s koronou stabilizovaná a pandémiu zvládajú dobre. "My máme Richarda. Potrebuje kritizovať opatrenia vlády. Keď to povie vlastný človek z koalície a spochybňuje rozhodnutia hygienika a koaličných partnerov, tak aj ostatní si povedia, že na tom bude niečo pravdy. Potom to spôsobuje, že nám tu zomiera takmer stovka ľudí denne," pokračoval premiér v kritike.

Sulíka nazval idiotom

Na záver relácie povedal, že ho mrzí, že máme idiota za ministra hospodárstva. "Ťažko sa mi hovorí, bol by som rád, aby sme spoločne žili normálny život a normálne Vianoce. Asi si to budeme musieť tak spolu odtrpieť. Mrzí ma situácia, do akej sme dospeli. Mrzí ma, že som sníval sen o troch týždňoch testovania v decembri a že si urobíme normálne Vianoce. Mrzí ma, že máme idiota za ministra hospodárstva, ktorý nie je schopný nakúpiť testy, aby sme si zachránili životy a zdravie, aby sme si ochránili ekonomiku a aby sme deti dostali do škôl a otvorili reštaurácie. Mrzí ma to, prepáčte, možno som zlý premiér. Ale tieto následky nemienim znášať," povedal na záver s plačom v hlase premiér.

"Strana SaS neprišla do vlády vyplakávať, ale tvrdo pracovať, aby presadila čo najviac zo svojho programu. Slovensko má teraz väčšie problémy, ako riešiť citové rozpoloženie Igora Matoviča. Post predsedu vlády je extrémne náročný aj bez výnimočne kritickej situácie, akú máme v posledných týždňoch. Neberiem osobne výroky Igora Matoviča, pretože rozumiem extrémne zložitej situácii a unikátnej zodpovednosti, ktorej čelí. Strana Sloboda a Solidarita si zodpovedne plní všetky úlohy, ktoré jej kompetenčne prináležia a robí všetko pre to, aby zo svojho programu presadila čo najviac pre občanov. Je mi ľúto, že práve v tomto období strácame drahocenný čas, kedy rozhodujú činy a nie slzy. ​," reagoval Richard Sulík cez svoju hovorkyňu Katarínu Matejkovú.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.