Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.11.2020, 13:11

Remišová reagovala na plány Sulíka a Krajčího: Je to presný opak toho, čo treba robiť

Veronika Remišová reagovala na pandemické plány svojich koaličných partnerov.

Remišová reagovala na plány Sulíka a Krajčího: Je to presný opak toho, čo treba robiť
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Vicerpremiérka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová vyzýva koaličných partnerov, aby sa prestali predháňať, počúvali odborníkov a postupovali jednotne. 

Reagovala na pandemické plány ministra hospodárstva Richarda Sulíka a šéfa rezortu zdravotníctva Mareka Krajčího.

"Keď každá koaličná strana začne zverejňovať svoje plány na riešenie krízy, ľudia v tom budú mať úplný zmätok. Je to presný opak toho, čo treba robiť," priblížila svoj postoj Remišová.

Nemalo by ísť o preteky

Politici by sa mali podľa nej sústrediť na to, aby stanovili princípy, podľa ktorých sa bude krajina riadiť a nie "pretekať sa, kto vymyslí krajší plán s krajšími farbičkami."

Tvrdí, že takéto návrhy sa majú preberať na odbornej úrovni v rámci koalície a verejnosti sa má predstaviť výsledný plán, podľa ktorého bude štát postupovať.

"Čo sa týka samotného plánu strany SaS, ľudia musia vždy dostávať pravdivé informácie. Návrhy o sledovaní polohy sa objavovali už v marci, no už pol roka je jasné, že mobilní operátori nemajú tak presné údaje o polohe mobilu, aby vedeli povedať, či bol niekto menej ako dva metre od nakazeného človeka," hovorí Remišová.

Má viacero výhrad

Líderka Za ľudí má výhrady aj k návrhu sulíkovcov distribuovať rúška poštou seniorom. Toto opatrenie by podľa nej malo význam pred pol rokom.

Remišová hovorí, že nastavenie parametrov v Sulíkovom pláne je pomaly reagujúce. Väčšina sa podľa nej prejavuje s veľkým oneskorením. 

Navrhuje, aby sa manažment pandémie riadil princípmi predvídateľnosti, primeranosti, prioritizáciou a prípravou. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.