Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.10.2020, 07:17

Kotleba sa chváli, že Covid-19 lieči vodkou. Nie je to dobrý nápad, odkazuje Krajčí

Šéf extrémistov sa pochválil, že použil "metódy našich predkov."

Šéfovi extrémistickej ĽS NS Marianovi Kotlebovi bol minulý týždeň potvrdený koronavírus. Včera, po zlepšení stavu, zverejnil video o tom, ako sa liečil. Rezort zdravotníctva však takýto postup neodporúča.

Včera Kotleba zverejnil na sociálnej sieti video, v ktorom ukazuje, ako s ochorením bojuje. " Nájdete v ňom môj spôsob liečby, o ktorom v médiách nebudete nikdy počuť ani slovo," popísal samotné video.

​V ňom má pred sebou na stole klasické lieky, ktoré sa bežne používajú na liečbu kašľa či chrípky. Medzi nimi aj známe homeopatikum, ktoré Kotlebovi podľa vlastných slov bežne pomáha. 

"Teraz nič nezaberalo, musel som zmeniť liečbu," tvrdí. "Použil som metódy našich predkov, som začal miešať sirup Bromhexin s vodkou," povedal s tým, že mu to zachránilo zdravie. 

Príznaky blížiaceho sa zápalu pľúc podľa vlastných slov riešil horúcim kúpeľom so soľou. "Po troch dňoch som cítil radikálne zlepšenie," dodal Kotleba.

"Toto bola moja liečba a dovolím si zhodnotiť, že keď sme boli malí, sme zažívali oveľa ťažšie choroby," uzavrel poslanec, ktorý dlhodobo koronavírus podceňuje a nedodržiava ani nariadené opatrenia.

Rezort zdravotníctva však takýto postup neodporúča. "Alkohol vo všeobecnosti znižuje imunitu, takže určite to nie je dobrý spôsob liečenia Covidu," povedal o liečení vodkou minister Marek Krajčí.

Zverejňovanie takýchto videí označil minister za nezodpovedné.

Kotleba a ďalší predstavitelia ĽS NS koronavírus dlhodobo spochybňujú, označujú sa "chrípočku" prípadne úplný výmysel a nedodržiavajú opatrenia. Viacerí z ich sa zúčastnili aj nedávneho protestu proti opatreniam pred úradom vlády, na ktorom musela zasahovať polícia. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.