Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.10.2020, 16:03 Aktualizované dňa 17.10.2020 o 18:29

Slzný plyn, vodné delo a dvaja zranení. V Bratislave prebehol protest proti opatreniam

Počas zhromaždenia protestujúci hádzali za bránu úradu vlády zapálené svetlice.

Ultras fanúšikovia protestovali v sobotu pred Úradom vlády. Žiadali odstúpenie premiéra Igora Matoviča (OĽANO).

Nesúhlasili ani s opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu. Zišlo sa ich niekoľko stoviek. Zasiahla proti nim polícia.

Protest nebol ani ohlásený ani povolený. Väčšina protestujúcich skandovala vulgárne pokriky a nemala nasadené rúška.

Počas zhromaždenia protestujúci hádzali za bránu úradu vlády zapálené svetlice. Demonštranti zároveň zaútočili aj na príslušníkovej polície, na ktorých hádzali kamene fľaše a delobuchy.

Polícia následne proti fanúšikom vytvorila koridor pred bránou a múrmi úradu. Voči niektorým demonštrantom použila aj slzný plyn.

Policajti v súvislosti so sobotným zhromaždením fanúšikov v hlavnom meste pripravili bezpečnostné opatrenia. S občanmi na zhromaždení komunikovali policajti Antikonfliktného tímu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Záchranári počas protestu ošetrili dve osoby. Išlo o muža a ženu. Informovala o tom hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby  Alena Krčová.

"Ženu údajne zasiahla letiaca dlažobná kocka do hlavy, muž mal otvorenú tržnú ranu na ruke," priblížila Krčová. Záchranári ich po ošetrení previezli do nemocnice. Počas prevozu boli pri vedomí a v stabilizovanom stave.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.