Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS):
Pán predseda je rovný človek, ktorý sa ku všetkým problémom postavil čelom a verím, že sa aj k tomuto postaví čelom a vyvodí dôsledok. Je to na zodpovednosti pána predsedu.

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO):
Mala by byť vyvodená zodpovednosť. Bavíme sa o zlyhaní celého systému, ktorý je tak zvetraný, že je to neudržateľné. Počkám, ako sa k tomu on sám postaví, je to čerstvé.

Minister pôdohospodárstva Ján Mičovský (OĽaNO):
Som tým sklamaný. Pokiaľ sa tieto veci ukážu, tak by mal urobiť zásadné politické rozhodnutie. Ak je to pravda, tak by Kollár nemal byť predsedom parlamentu.

Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina):
Práca pána predsedu prešla štandardným testom originality a dosiahla taký výsledok, ktorý oprávňuje každého študenta ísť na záverečnú skúšku, teda aj pána Kollára.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO):
Nebudem sa k tomu vyjadrovať, pretože si myslím, že to je vec pána Kollára. Nemám v súčasnosti dostatok informácií. Pokiaľ sa preukáže, že bol porušený zákon, mal by vyvodiť zodpovednosť.

Vicepremiérka pre investície a informatizáciu Veronika Remišová (Za ľudí):
Strana Za ľudí je presvedčená, že takéto praktiky sem nepatria. Chceme dať pánovi Kollárovi priestor, aby sám prijal osobné rozhodnutie. Boris Kollár nie je človek, ktorý sa nevie postaviť k veciam čelom. Chceme sa s ním porozprávať. Veríme, že prijme také rozhodnutie, aké má človek v takejto situácii prijať.

Minister financií Eduard Heger (OĽaNO):
Počkám na stretnutie pána premiéra s pánom predsedom parlamentu a potom sa vyjadrím.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.