Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.06.2020, 13:53

Do skalickej školy, kde Kollár a Krištúfková obhajovali práce, poslali kontrolu

Minister školstva tvrdí, že včerajšie vysvetlenie obvinení zo strany Borisa Kollára mu nestačilo.

Do skalickej školy, kde Kollár a Krištúfková obhajovali práce, poslali kontrolu
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Ministerstvo školstva poslalo do Stredoeurópskej vysokej školy v Skalici v súvislosti s obvineniami predsedu parlamentu a Sme rodina Borisa Kollára a jeho poslankyne Petry Krištúfkovej z plagiátorstva kontrolu. Po rokovaní vlády to povedal minister školstva Branislav Gröhling z SaS.

"V tomto štádiu sú to vydokladované veci cez Facebook a mne sa k tomu veľmi ťažko vyjadruje," povedal k prípadu Kollárovej diplomovej práce s tým, že vyvodenie dôsledkov je na predsedovi parlamentu.

​Gröhling zároveň tvrdí, že Kollárovo včerajšie vysvetlenie mu nestačilo. "Budem mať stretnutie s pánom Kollárom, budeme sa rozprávať," dodal.

Mimoparlamentná strana Spolu včera Kollára obvinila, že jeho diplomová práca, ktorú v roku 2015 obhájil na Stredoeurópskej vysokej škole v Skalici, je plagiátom.

"Zistili sme, že aj nový predseda parlamentu Boris Kollár je plagiátor ako jeho predchodca Andrej Danko. Viac ako polovica jeho diplomovej práce je od slova do slova ukradnutá z iných zdrojov," tvrdí strana Spolu.

Predseda Spolu Juraj Hipš spresnil, že v Kollárovej práci s názvom "Zmena klímy a bioklimatický potenciál cestovného ruchu v oblasti Kysúc" predseda parlamentu kopíroval bez priznania zdroja aj z publikácie jeho školiteľa docenta Jozefa Minďaša, ktorý je rektorom skalickej vysokej školy.

Kollár v reakcii priznal, že si zľahčil písanie práce. "Nie je to pekné, priznávam to. Ale neznamená to, že som nemal prejsť k obhajobe práce," povedal Kollár. Bránil sa, že jeho zhoda s inými prácami je 24,45 percenta. "Interné smernice hovoria bežne, že do 30 percent je to bežná prax, že sa uznáva," poznamenal Kollár.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.