Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.09.2019, 11:03

Trubana kvôli drogám rieši polícia. Zisťuje, či sa dopustil zločinu

Samotný Truban v minulosti svoje slová vysvetľoval tým, že žartoval a drogy používal ako metaforu.

Trubana kvôli drogám rieši polícia. Zisťuje, či sa dopustil zločinu
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Lídra koalície Progresívne Slovensko a Spolu Michala Trubana rieši pre jeho výroky o drogách polícia. Informáciu priniesol Nový Čas. 

Tá ho preveruje v súvislosti so zločinom šírenia toxikománie. "Som toho názoru, že jeho obsah nasvedčuje podozreniu zo spáchania zločinu šírenie toxikománie,“ cituje Nový Čas policajta Rastislava Rondíka.

​Nitrianska kriminálna polícia má teraz 30 dní na to, aby rozhodla, či išlo o spáchanie trestného činu a voči Trubanovi budú viesť trestné stíhanie. V prípade dokázania viny hrozí za zločin šírenia toxikománie 3 - 8 rokov za mrežami. 

Samotný Truban v minulosti svoje slová vysvetľoval tým, že žartoval a drogy používal ako metaforu. "Nevidím zmysel vo vytrhávaní mojich vtipov z kontextu starých prednášok a blogov, keď som nebol vo verejnom živote. Kto si prednášku pozrie, vidí, že som žartoval a slovom droga som označoval alkohol, marihuanu, ale aj behanie. Používal som ho ako metaforu na vysvetlenie trikov, ako na sebe pracovať,“ reagoval ešte v auguste. 

Práve vtedy sa začali médiami šíriť videá zo starších Trubanových prednášok, kde ako úspešný podnikateľ hovoril o drogách. "To ma zasa drogy naučili, že keď máš bad trip, tak to nebude trvať celý život," povedal v prvom zverejnenom videu. Truban sa neskôr priznal k užívaniu viacerých drog. 

O drogách hovoril pri viacerých príležitostiach na diskusiách s mladými ľuďmi. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.