Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.07.2019, 13:43

Truban pred študentmi hovoril o tom, čo ho naučili drogy. Dnes vysvetľuje staršie video

Líder progresívcov vo videu opisoval študentom svoje skúsenosti s marihuanou.

Michal Truban
Zdroj: TASR/J. Kotian

Na internete sa pred pár dňami objavilo video, na ktorom predseda Progresívneho Slovenska Michal Truban hovorí o svojej skúsenosti s drogami. Ide o výsek z niektorej jeho prednášky z minulosti. Na video upozornili webnoviny.sk. 

"To ma zasa drogy naučili, že keď máš bad trip, tak to nebude trvať celý život," hovorí v krátkom videu Truban. Spomína pri tom stav, ktorý niekedy prichádza po odznení účinku drogy, kedy sa človek cíti zle. 

Predseda mimoparlamentnej strany svoje kroky vysvetľuje tým, že ide o výsek z jednej z prednášok študentom, ktoré absolvoval v čase svojho podnikania a hovorí tam o svojej skúsenosti s marihuanou.

"Zdieľal som túto skúsenosť aj na prednáškach o podnikaní, aby si mladí ľudia nemysleli, že marihuana vyrieši ich problémy," odkázal v stanovisku Truban. 

Bývalý podnikateľ a dnes politik zároveň uviedol, že nerozumie tomu, keď niekto užíval marihuanu a neskôr tvrdil, že to tak nebolo. Vytiahnutie tohto videa zároveň podľa neho poukazuje na starý štýl politiky, keď si niekto dáva námahu "keď pozerá moje staré blogy a videá a hľadá čokoľvek, čo sa dá vytrhnúť z kontextu a účelovo zneužiť proti mne."

Celá Trubanova prednáška, kde hovoril najmä o tom, ako zakladal Websupport, bola na YouTube zverejnená už v roku 2013.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.