Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.09.2019, 15:48

Drucker hlási, že vyzbieral podpisy. Čoskoro predstaví kľúčových ľudí v strane

  • Strana Tomáša Druckera Dobrá voľba sa už prvýkrát objavila aj v prieskume, ktorý zverejnila agentúra AKO pre HN.
  • Na registráciu strany je potrebných aspoň 10-tisíc podpisov.
  • Drucker čoskoro predstaví priority a kľúčových ľudí v strane.

Bývalý minister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker oznámil, že už vyzbieral podpisy potrebné na vznik novej politickej strany s názvom Dobrá voľba.

Na registráciu strany je potrebných aspoň 10-tisíc podpisov. Ohlásil to na sociálnej sieti s tým, že čoskoro predstaví priority a kľúčových ľudí v strane.

Druckerova Dobrá voľba sa už prvýkrát objavila aj v prieskume, ktorý zverejnila agentúra AKO pre HN. Prieskum mu nameral 7,4 percenta a Drucker tak predbehol napríklad Sme Rodina, OĽaNO či SNS a KDH.

Dôraz kladie strana na "reálne riešenia", ktorými chce zlepšiť krajinu.

​Drucker zdôrazňuje potrebu spravodlivého zdravotníctva pre všetkých. Hovorí tiež o lepšom živote rodín a seniorov a riešiť chce aj regióny. Tie by mali byť podľa neho silné a fungujúce.

Spolupracovať s ním bude Tomáš Kuča, ktorý s ním spolupracoval už v Slovenskej pošte, na ministerstve zdravotníctva a doteraz pôsobil pri premiérovi Petrovi Pellegrinim (Smer-SD).

V súvislosti s Druckerovou stranou sa spomína aj Lucia Kurilovská, ale aj poslanci Národnej rady SR Martin Fedor a Katarína Cséfalvayová (obaja Most-Híd).

​Hovorilo sa aj o Pellegrinim, ale premiér tvrdí, že s Druckerom o spolupráci nehovoril. Priznal však, že v Smere-SD hovoria aj o jeho ďalšom fungovaní.

Na registráciu strany je potrebných aspoň 10-tisíc podpisov. Po ich odovzdaní má Ministerstvo vnútra SR do 30 dní rozhodnúť o registrácii strany. Na Slovensku je zatiaľ registrovaných viac ako 150 politických strán a hnutí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.