Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2019, 17:08 Aktualizované dňa 14.08.2019 o 17:27

Drucker definitívne zakladá politickú stranu: Je rozhodnuté. Ideme do toho

  • Bývalý minister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker oznámil, že začína zbierať podpisy pre vznik jeho strany.
  • Svoj tím mieni Drucker predstaviť čoskoro.
  • S Druckerom bude spolupracovať Tomáš Kuča, ktorý s ním spolupracoval už v Slovenskej pošte, na ministerstve zdravotníctva a doteraz pôsobil pri premiérovi Petrovi Pellegrinim.
Drucker definitívne zakladá politickú stranu: Je rozhodnuté. Ideme do toho
Zdroj: Pavol Funtál

Bývalý minister zdravotníctva a vnútra Tomáš Drucker sa definitívne rozhodol. Zakladá vlastnú politickú stranu. "Je rozhodnuté. Ideme do toho," napísal na sociálnej sieti.

Drucker oznámil, že začína zbierať podpisy pre vznik jeho strany. Na registráciu strany potrebuje aspoň 10-tisíc podpisov.

​Drucker tvrí, že mu v politike chýba normálnosť. "Nielen ľudskosť, solidarita a slušnosť by mali byť normálne. V politike by mali byť normálne aj program a dosahovanie skutočných výsledkov a to najmä tam, kde máme najväčší problém a kde je najväčší dlh voči spoločnosti," uviedol Drucker.

​Svoj tím mieni predstaviť čoskoro. Má ísť podľa jeho slov o ľudí, ktorí majú nielen ambíciu, ale aj energiu a najmä skúsenosť. "Pretože som presvedčený, že nie len novosť, ale aj skúsenosť a schopnosti sú pre dobrú verejnú službu kľúčové," doplnil.

Drucker má webstránku nazvanú Dobrá voľba. Na nej zdôrazňuje potrebu spravodlivého zdravotníctva pre všetkých. Hovorí tiež o lepšom živote rodín a seniorov a riešiť chce aj regióny. Tie by mali byť podľa neho silné a fungujúce.

S Druckerom bude spolupracovať Tomáš Kuča, ktorý s ním spolupracoval už v Slovenskej pošte, na ministerstve zdravotníctva a doteraz pôsobil pri premiérovi Petrovi Pellegrinim.

V súvislosti s Druckerovou stranou sa spomína aj Lucia Kurilovská, ale aj poslanci Národnej rady SR Martin Fedor a Katarína Cséfalvayová.

Hovorilo sa aj o Pellegrinim, ale premiér tvrdí, že s Druckerom o spolupráci nehovoril. Priznal však, že v Smere-SD hovoria aj o jeho ďalšom fungovaní. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.