Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2019, 15:40

Pellegrini sa pri otázke o Glváčovi rozohnil: Toto nie je normálne, čo sa deje v demokratickej krajine

Premiér Peter Pellegrini tvrdí, že radšej by chcel vedieť, či sa už obvinená Alena Zsuzsová priznala.

Premiér Peter Pellegrini sa dnes na brífingu rozohnil kvôli rozruchu okolo člena predsedníctva Smeru Martina Glváča. Ten je teraz témou číslo jeden kvôli jeho komunikácii s Alenou Zsuzsovou, obvinenou z objednania vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

"Toto nie je normálne"

Pellegrini na úvod svojho kritického vystúpenia povedal, že sa mu nepáči, keď je na pretrase len Glváč a nie aj ostatní, ktorí mali byť v kontakte so Zsuzsovou.

"Tak ich postavme všetkých vedľa seba, a poďme sa ich spýtať, čo s tou dotyčnou slečnou Alenou robili. Ale vyťahovať jedného a tých ostatných dať do úzadia, to už zase ja nemôžem tolerovať. Lebo toto čo sa tu teraz deje, to ja normálne otváram oči. Neviem, čo ešte môžeme čakať," povedal Pellegrini.

Dodal, že toto nie je normálne, čo sa deje v demokratickej krajine. Narážal na to, že z vyšetrovacieho spisu unikajú informácie k novinárom.

"Mám pocit, že sa tu vražda vyšetruje verejne na ulici a nie tam, kde sa má. Ako predseda vlády sa bojím, či nemôže byť takýmto spôsobom marené vyšetrovanie, keď niekto účelovo vyjadruje a zverejňuje informácie zo spisu, ku ktorému nemám prístup ani ja a ani ministerka vnútra. Ale niektorí novinári ich majú, sa to tu podhadzuje hore dole," pokračoval Pellegrini.

Premiér chce vedieť, či už sa Zsuzsová priznala

Premiér tvrdí, že radšej by chcel vedieť, aké sú dôkazy, alebo či sa už obvinená Zsuzsová priznala. "Či bude vznesené obvinenie, kedy bude prvý súd. Vyjadrujem vážne znepokojenie nad tým, čo sa deje s informáciami zo spisu."

Pellegrini sa s Glváčom v pondelok stretol osobne, podrobne ho informoval o okolnostiach, ako došlo ku kontaktu či ako reagoval.

Glváč mu na stretnutí tiež oznámil, že sa snaží získať povolenie od príslušných orgánov, aby sa v najbližších dňoch postavil pred médiá a sám vysvetlil podrobnosti komunikácie.

Podpredseda parlamentu vo svojej obhajobe totiž tvrdí, že komunikáciu so Zsuzsovou koordinoval s tretími osobami. Špeciálna prokuratúra pritom včera potvrdila, že s jej orgánmi Glváč nespolupracoval.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.