Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2019, 17:06 Aktualizované dňa 21.01.2019 o 17:24

Pellegrini sa stretol s Glváčom kvôli Zsuzsovej: Chce povolenie, aby mohol vysvetliť podrobnosti

Martin Glváč premiéra Petra Pellegriniho informoval o okolnostiach komunikácie s obvinenou v prípade vraždy Jána Kuciaka.

Pellegrini sa stretol s Glváčom kvôli Zsuzsovej: Chce povolenie, aby mohol vysvetliť podrobnosti
Zdroj: HN/ Pavol Funtál

Dianie okolo aféry podpredsedu parlamentu Martina Glváča s obvinenou v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka Alenou Zsuzsovou premiér Peter Pellegrini pozorne sleduje. Predseda vlády to vyhlásil na brífingu a zároveň informoval, že s Glváčom sa preto už aj stretol.

Pellegrini o afére hovorí v čase od 23:24:

"Ja som absolvoval s ním rozhovor, na ktorom ma veľmi podrobne informoval o okolnostiach, ako došlo ku kontaktu, ako reagoval, atď.," priblížil premiér.

Glváč mu na stretnutí tiež oznámil, že sa snaží získať povolenie od príslušných orgánov, aby sa v najbližších dňoch postavil pred médiá a sám vysvetlil podrobnosti komunikácie. Podpredseda parlamentu vo svojej obhajobe totiž tvrdí, že komunikáciu so Zsuzsovou koordinoval s tretími osobami.

"Na základe informácií, ktoré mám, budem očakávať v najbližších dňoch, že sa pán Martin Glváč pred vás všetkých postaví a bude veľmi jasne a konkrétne odpovedať na otázky a vysvetlí celú tú komunikáciu," vyhlásil Pellegrini.

Hneď po tom, ako Glváča Zsuzsová kontaktovala, obrátil sa na príslušné orgány, tvrdí šéf vlády.

Špeciálna prokuratúra dnes informovala, že Glváč s ňou komunikáciu so Zsuzsovou nekoordinoval.

"Dotyčná slečna mala relatívne značný zoznam ľudí, s ktorými komunikovala," zopakoval svoj výrok spred pár dní predseda vlády s tým, že išlo o ľudí na vysokých pozíciách v politike či v biznise.

Poslanec Smeru Erik Tomáš cez víkend povedal, že o tom, či bude mať Glváč naďalej dôveru strany, musí rozhodnúť jej predsedníctvo po tom, čo si vypočuje Glváčovo vysvetlenie. Predsedníctvo by sa malo zísť tento týždeň.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.