Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.01.2019, 15:41

Špeciálna prokuratúra o Glváčovi: Komunikáciu so Zsuzsovou s nami nekoordinoval

Podpredseda parlamentu tvrdí, že na kontakty s obvinenou z vraždy Jána Kuciaka upozorňoval príslušné orgány.

Podpredseda parlamentu Martin Glváč svoju komunikáciu s Alenou Zsuzsovou, obvinenou z vraždy Jána Kuciaka, nekoordinoval s Úradom špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Pre tvnoviny.sk to potvrdila hovorkyňa prokuratúry Jana Tökölyová.

„Úrad špeciálnej prokuratúry v minulosti neriešil dôvodnosť a opodstatnenosť spomínanej predmetnej komunikácie pána poslanca," píše sa v stanovisku. Tökölyová však zároveň doplnila, že ÚŠP nemá informáciu o tom, či Glváč svoj postup koordinoval s inými zložkami štátu.

Upozorňoval orgány

Samotný Glváč po zverejnení jeho komunikácie so Zsuzsovou reagoval, že "ako jediný z oslovených som na takéto kontakty upozorňoval príslušné orgány a postupoval som podľa ich pokynov a odporúčaní." Glváč zároveň dodal, že so Zsuzsovou komunikoval len prostredníctvom tretích osôb. 

Televízia Markíza však priniesla informácie, že Zsuzsová si s Glváčom vymieňala selfíčka, správy či vyznania. V časti spisu, ku ktorému sa dostala Markíza, sú zachytené napríklad fotografie podpredsedu parlamentu, ktoré urobil napríklad v Národnej rade SR.

Zsuzsová vo výpovedi uviedla aj to, že s Glváčom sa osobne stretávali, čo politik poprel. Podľa informácii denníka Sme vo výpovedi uviedla, že Glváč bol jediný politik, s ktorým sa trikrát stretla aj osobne. V konverzácii cez mobilnú aplikáciu ho mala uloženého ako "maznáka".

Bude to riešiť predsedníctvo

Medializované informácie o Glváčových kontaktoch s Alenou Zsuzsovou bude riešiť predsedníctvo Smeru. Premiér Peter Pellegrini už avizoval, že sa s ním o tom chce rozprávať. 

​Jeho slová potvrdil aj poslanec Erik Tomáš. „O tejto veci sa s ním bude komunikovať. Počkáme si na vysvetlenie pána Glváča,” povedal Tomáš.

Ďalší vplyvní ľudia

Alena Zsuzsová komunikovala s viacerými vplyvnými ľuďmi. Informoval o tom Denník N, ktorý sa odvoláva na výsledky policajného vyšetrovania.

Medzi nich patria bývalý námestník generálneho prokurátora René Vanek, bratislavský župan Juraj Droba či poslanec parlamentu a šéf Sme rodina Boris Kollár.

Všetci komunikáciu potvrdili a Vanek prišiel o funkciu. "Bola to chyba, za ktorú som zaplatil," povedal Vanek v rozhovore pre HN.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.