Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.08.2018, 00:00

Kiska využíva, že Kaliňákovi už nikto neverí. Koalíciu musí zachraňovať Čižnár

Kauza okolo únosu vietnamského podnikateľa naberá na obrátkach. Politici sa výrokmi predbiehali v tom, kto bude kritickejší a útočnejší.

Kauza okolo únosu vietnamského podnikateľa Trinh Xuan Thanha nevyprchala. Ani náhodou. Tento týždeň bolo horúco už od pondelka. A to po stretnutí prezidenta s premiérom Petrom Pellegrinim.

Andrej Kiska vo svojom vyhlásení opäť kritizoval koalíciu kvôli kauze, kritizoval bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka a hovoril o alibizme štátnych orgánov (viac vo videu).

​A nakoniec povedal, že súčasná ministerka vnútra Denisa Saková je len pravou rukou Kaliňáka a stratila jeho dôveru. Každopádne sa na Kaliňákovi mohol vybúriť, pretože ten stratil dôveru u všetkých, nielen u Kisku.

Prezident kritizoval nielen ministerku Sakovú ale, aj generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, ktorý predčasne odišiel zo spoločného stretnutia s Kiskom, Pellegrinim a Dankom.

Následne na to zvolal brífing, na ktorom vyhlásil, že si vyprosí takéto reči aj pri všetkej úcte k prezidentovi. Čižnár sa pasoval do úlohy zástancu koalície, aj keď viackrát v minulosti hovoril, že on nie je politik a je mimo politického diania.

O deň na to príbeh tejto kauzy pokračoval. A nie hocijako. Robert Kaliňák prišiel so zásadným vyhlásenim. Dodržal sľub a bol na detektore lži. A sám priniesol výsledky.

​Nevinný, hovorí pravdu. Nie každý tomu uveril a v ďalších dňoch bola kauza na pretrase na dvoch parlamentných výboroch. Kaliňák so Sakovou sa všemožne bránili, opozícia zase všemožne kritizovala, na pretrase bol aj šéf tajnej služby a nominant Andreja Danka Anton Šafárik.

A nakoniec svoje si povedal ešte jeden človek. Šéf Smeru Robert Fico všetko sledoval z úzadia. Vyjadril sa len dvakrát vo videu na sociálnej sieti. Samozrejme vždy vtedy, keď situáciu kritizoval Andrej Kiska.

Tohtotýždňové výroky politikov si pozrite vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.