Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.08.2021, 15:32

Prenasledovanie a povolené kolesá na vozidle. Tím Očistec čelí enormnému tlaku, tvrdí šéf polície

Podľa Petra Kovaříka čelia členovia špeciálneho tímu Očistec enormnému tlaku, s ktorým sa ešte nikdy nestretli.

Špeciálny tím Očistec, vyšetrujúci bývalé policajné špičky, čelí enormnému tlaku. Vyhlásil to policajný prezident Peter Kovařík na svojej dnešnej tlačovej konferencii. Tvrdí, že vyšetrujú najťažšie korupčné kauzy v histórii Slovenska.

"Ja mám informáciu od členov tímu, že sa za nimi mali ťahať autá, o ktorých predpokladali, že ich sledujú. Mám informáciu o tom, že sa trikrát povolili kolesá na jednom zo služobných vozidiel členov tímu," priblížil Kovařík.

​Podľa policajného prezidenta sú členovia tímu zvyknutí robiť závažné veci a nezľaknú sa len tak tlaku.

"Ale úprimne vám poviem, že musia pracovať pod takým tlakom, s ktorým sa v živote pri organizovanom zločine nestretli," doplnil.

V rámci kauzy Očistec sú vyšetrovaní bývalí najvyšší predstavitelia polície vrátane bývalého šéfa zboru Tibora Gašpara spolu s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom, ktorí ich mal inštruovať, ako majú ovlyvňovať trestné konania.

V prípade padli obvinenia pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zneužívania právomoci verejného činiteľa a pre zločin korupcie. Miacerí so vo väzbe, a to preto, aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode a pokračovať v trestnej činnosti.

Členovia vyšetrovacieho tímu však zároveň čelia obvineniam z manipulácií výpovedí svedkov, ktoré vyšetruje Úrad inšpekčnej služby. V súvislosti s krivou výpoveďou už bol jeden zo svedkov Csaba Dömötör odsúdený na základe dohody o vine a treste na podmienečný trest odňatia slobody vo výške 32 mesiacov vo výmere piatich rokov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.