Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.03.2014, 01:01

Kňažko: Ľudia rozhodli, že to bude inak. Kiskovi ponúkol bilbordy

"Ľudia rozhodli, že to bude trochu inak," zhodnotil neúčasť v druhom kole prezidentských volieb Milan Kňažko s tým, že je rád, že ponúkol vlastnú alternatívu. Prehru priznal po sčítaní 90 percent okrskov o pol jednej v noci. "Je to viac ako dvestotisíc ľudí a pevne verím, že nestratia ideály, ktoré majú. Rozhodujúce bude, či tí, čo postúpia, naplnia sľuby. Je dôležité, aby sa medzi nás vrátila nádej," vyhlásil Kňažko. Získaný politický potenciál neplánuje využiť na založenie novej politickej strany." Rád by som ľuďom túto dôveru splatil, ale zatiaľ neviem ako," dodal.

Reprezentantovi pravice, ktorý postúpi do druhého kola Kňažko ponúkol všetky svoje bilbordy, aby splnil sľub, ktorý dal v diskusných reláciách. "Všetkých sedem," dodal so smiechom.

"Nie som nešťastný. Každé prezidentské voľby sú referendom o stave duše národa a  súčet hlasov Milana Kňažka a Radoslava Procházku, ktorí reprezentujú modernú  a hodnotovú politiku je dobrou správou pre Slovensko," hovorí novinár Martin M. Šimečka. Dôvodom Kňažkovho neúspechu je podľa neho to, že neskoro začal s predvolebnou kampaňou a nemal toľko prostriedkov ako niektorí iní kandidáti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.