Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.03.2021, 12:10

Vláda svojimi nariadeniami ženie stovky až tisícky firiem do krachu, kritizuje Sulík

Univerzálny zákon o odškodnení síce minister hospodárstva v stredu predložil na rokovaní vlády, no do programu sa nedostal.

Reštaurácie, obchody či iné prevádzky, ktoré majú pre vládne nariadenia obmedzené podnikanie, no nemôžu z akýchkoľvek dôvodov čerpať podporu zo štátom nastavených schém, si budú musieť na odškodnenie zatiaľ počkať.

​Univerzálny zákon o odškodnení síce minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) v stredu predložil na rokovaní vlády, no do programu sa nedostal, informoval o tom minister.

Sulík po rokovaní uviedol, že vláda svojimi nariadeniami ženie stovky až tisícky firiem do krachu.

"Ja som dnes tretíkrát predložil na vládu univerzálny zákon o odškodnení, aby sme mohli odškodniť aj tých, na ktorých nesedeli doteraz nejaké schémy. Žiaľ, tento zákon vedúci úradu vlády, pán Jakab ani len nepredložil na rokovanie," povedal Sulík.

O zámere predložiť takýto zákon opakovane na rokovanie vlády hovoril Sulík už začiatkom februára na Hodine otázok v Národnej rade. Medzitým mal túto normu posúdiť minister financií Eduard Heger (OĽANO).

"Urobili sme to, čo bolo v našich silách, aby sme mohli odškodňovať. Opäť raz, dnes tretíkrát, to neprešlo vládou," dodal Sulík.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.