Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.02.2021, 15:12 Aktualizované dňa 23.02.2021 o 15:34

Prokurátor podal na súd dohodu s obvineným žilinským exsudcom Polkom

Pavol Polka je obvinený zo zločinu prijímania úplatku a pre korupčné delikty.

Prokurátor podal na súd dohodu s obvineným žilinským exsudcom Polkom
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku návrh na schválenie dohody o vine a treste s obvineným bývalým žilinským sudcom Pavlom Polkom.

Ten je obvinený zo zločinu prijímania úplatku a pre korupčné delikty. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

"Podrobnosti nebudeme v súčasnosti uvádzať, pretože budú predmetom prejednávania na súde," uviedla hovorkyňa.

Prokurátor podal návrh dohody na súd 17. februára. Schvaľovať ju bude na svojom verejnom zasadnutí ŠTS, pracovisko Banská Bystrica 3. marca.

Bývalého krajského sudcu Pavla Polku zadržali v septembri v rámci policajnej akcie Plevel.

Do väzby jeho a ďalšie tri osoby zobral Špecializovaný trestná súd, pracovisko Banská Bystrica a následne aj Najvyšší súd.

Medzi väzobne stíhanými bol aj žilinský okresný sudca Daniel Béreš. Príslušníci NAKA zadržali v rámci akcie pôvodne 11 osôb.

Medzi zadržanými bola aj bývalá predsedníčka Krajského súdu v Žiline Eva Kyselová, ktorú prepustili bez obvinenia na slobodu.

Zadržaná bola však opäť v rámci tohtoročnej januárovej akcie Plevel 2 a je stíhaná od februárového rozhodnutia Najvyššieho súdu väzobne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.