Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2021, 16:58

Remišová trvá na tom, že nemôžeme očkovať vakcínami bez registrácie: Ľudia nie sú pokusnými králikmi

Minister zdravotníctva Marek Krajčí partnerov pravidelne informuje o situácii s očkovaním a vakcínami.

Vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí) trvá na tom, aby sa na Slovensku neočkovalo vakcínami bez príslušnej registrácie Európskej agentúry pre lieky.

Uviedla to pred štvrtkovým popoludňajším rokovaním vlády, na ktorom by mal kabinet diskutovať aj o otázke kontrahovania či kúpy ruskej vakcíny Sputnik.

​Či je dobré, aby akákoľvek vakcína z ktorejkoľvek krajiny mala prísť na Slovensko bez príslušnej certifikácie od liekovej agentúry, sa chce na vláde pýtať aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

"Tak, ako sme čakali pri iných vakcínach na schválenie EMA, tak by sme mali čakať aj v tomto prípade. "Sme zásadne proti tomu, aby ľudia boli očkovaní neregistrovanými vakcínami. Ľudia nie sú pokusnými králikmi," povedala Remišová v súvislosti so Sputnikom.

Dodala, že minister zdravotníctva Marek Krajčí partnerov pravidelne informuje o situácii s očkovaním a vakcínami. Tvrdí, že aj strana Za ľudí tlačí na to, aby bolo na Slovensku čo najskôr zaočkované čo najväčšie množstvo ľudí.

Podporuje aj snahu získať voľné vakcíny pre Slovensko. Poznamenala, že očkujeme pomerne rýchlo a v tom treba pokračovať.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.