Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.02.2021, 12:21 Aktualizované dňa 11.02.2021 o 14:31

Bývalého šéfa štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru prepustil sudca na slobodu

Kajetán Kičura je vo väzbe od vlaňajšieho apríla, stíhaný za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Bývalého šéfa štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru prepustil sudca na slobodu
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, vo štvrtok vyhovel žiadosti o prepustenie z väzby obvineného bývalého šéfa Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru.

​Je vo väzbe od vlaňajšieho apríla, stíhaný za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal sťažnosť, bude tak rozhodovať Najvyšší súd.

Návrh žiadosti o prepustenie zdôvodňoval obhajca expredsedu štátnych hmotných rezerv Rastislav Palovič tým, že všetkých ťažiskových svedkov už vypočuli.

Sťažnosť prokurátora má odkladný účinok a preto Kičura zatiaľ zostáva vo väzbe. Najvyšší súd by mal rozhodnúť na budúci týždeň.

"Všetci ťažiskoví svedkovia, ku ktorým čo i len teoreticky bolo možné predpokladať nejakú kolúziu môjho klienta, už boli dávno vypočutí," reagoval Palovič.

Podľa neho Kičura, ktorý je už pomaly rok v kolúznej väzbe, ju "znáša stále rovnako, primerane jeho inteligencii".

Kičura je vo väzbe od 23. apríla 2020, vlani v novembri Najvyšší súd rozhodol o jej predĺžení do 21. júna 2021.

Trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach hmotných rezerv pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave začala Národná kriminálna agentúra v marci 2020.

Kičura odmietol obvinenia súvisiace so zmluvami, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.