Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.01.2021, 15:46 Aktualizované dňa 31.01.2021 o 16:43

Magálovú pobúril Pellegrini. Zrejme ma dávno nevidel, keďže v operetách neúčinkujem, odkazuje

Peter ​Pellegrini kritizoval, že ministerstvo robí vakcinačnú kampaň s osobnosťami v čase, keď stále nemá zabezpečený dostatok vakcín.

Magálovú pobúril Pellegrini. Zrejme ma dávno nevidel, keďže v operetách neúčinkujem, odkazuje
Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva

Ministerstvo zdravotníctva sa dôrazne ohradzuje voči vyjadreniam predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho, ktoré dnes o kampani Vakcína je sloboda zazneli v relácii RTVS O 5 minút dvanásť. Rezort ich označuje za dezinformácie.

Pellegrini podľa stanoviska ministerstva navodzoval dojem, že osobnosti sú v kampani pre peniaze a za prednostné očkovanie. "Ani jedno z toho nie je pravda. Do kampane Vakcína je sloboda sa zapojili všetci jej podporovatelia nezištne a zaočkovaní budú štandardne podľa poradia, ako všetci občania Slovenska," reaguje rezort Mareka Krajčího.

​Pobúrená Magálová

Rovnako sa ohradila aj herečka Kamila Magálová, ktorá je jednou z tvárí vakcinačnej kampane.

"Pelegrini nás nazval “hviezdičkami”, čo pri mojom veku je dosť smiešne a trocha aj za čiarou. Zrejme ma dávno nevidel, keďže v operetách neúčinkujem," vyjadrili sa herečka s narážkou na najnovšiu kauzu Pellegriniho. Vo štvrtok napísal Denník N, že na Silvestra v roku 2019 letel Pellegrini vo funkcii premiéra vládnym špeciálom na operetu do Drážďan na náklady štátu. Oficiálne však o pracovnú cestu nešlo. Pellegrini reagoval, že to považoval za reprezentáciu Slovenska v zahraničí a že je ochotný spätne faktúru preplatiť. 

"Ale čo ma najviac pobúrilo, bolo to, keď tvrdil, že vraj sme za to dostali honorár a boli prednostne zaočkovaní," dodala Magálová.

Doplnila, že ide o klamstvo a že na vakcínu si počká podľa stanoveného poradia. Tvrdí, že osobnosti sa kampane zúčastňujú bez nároku za honorár.

Ospravedlnenie Pellegriniho

​Pellegrini v relácii kritizoval, že ministerstvo robí vakcinačnú kampaň s osobnosťami v čase, keď stále nemá zabezpečený dostatok vakcín a nie sú vybudované veľké vakcinačné centrá. "Hviezdy by ste mali očkovať až vtedy, keď máte dva milióny vakcín na sklade a viete očkovať ako na bežiacom páse. A nie že najprv hviezdy dáte zaočkovať, aby vám potom robili zadarmo reklamu a starčekovia stále zomierajú," povedal.

Neskôr sa predseda Hlasu-SD za svoje výroky ospravedlnil každému, kto jeho kritiku pochopil ako útok. Jeho strana v stanovisku tvrdí, že Pellegrini si váži každého, kto sa zapája do boja proti vírusu. "Nemal úplný prehľad, kto všetko v kampani účinkuje a navyše mal mylnú informáciu, že dostali honorár a boli prednostne očkovaní."

Spustenie kampane Vakcína je sloboda oznámil v piatok 29. januára minister zdravotníctva Marek Krajčí. Prvými osobnosťami podporujúcimi kampaň sú prezidentka Zuzana Čaputová, profesor Vladimír Krčméry, Viliam Dobiáš, Kamila Magálová, Elena Vacvalová, Renáta Názlerová, Adela Vinczeová, Daniel Hevier, Ondrej Kandráč, Matej Tóth, Marek Hamšík, učiteľ na diaľku 2020 Dávid Králik, prezident Združenia podnikateľov Slovenska Ján Solík, Učiteľka roka 2020 Iveta Barková, katolícky kňaz a dobrovoľník na COVID oddelení Ján Kulan či zdravotná sestra ocenená Bielym srdcom Zuzana Polčinová.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.