Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.01.2021, 11:48

Pellegrini na Silvestra letel špeciálom na operetu do Drážďan. Teraz tvrdí, že cestu môže preplatiť

Peter Pellegrini sa na koncerte zúčastnil na pozvanie slovenského tenoristu Pavla Bršlíka, ktorý v predstavení účinkoval.

Pellegrini na Silvestra letel špeciálom na operetu do Drážďan. Teraz tvrdí, že cestu môže preplatiť
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Peter Pellegrini vo funkcii premiéra na Silvestra v roku 2019 letel vládnym špeciálom na operetu do nemeckého mesta Drážďany. Náklady nezaplatil. Informuje o tom Denník N, ktorému cestu potvrdila aj Pellegriniho strana Hlas.

V stanovisku strany stojí, že Pellegrini "účasť na slávnostnom koncerte vnímal ako podporu prezentácie špičkovej slovenskej kultúry v zahraničí." To naznačuje, že Pellegrini cestu prezentuje ako pracovnú.

Pracovné cesty členov vlády vopred schvaľuje vláda, v tomto prípade sa tak však nestalo.

​Hlas tvrdí, že ak kontrolné inštitúcie dospeli k záveru, že nešlo o služobnú cestu, pri ktorej bolo adekvátne použiť špeciál, Pellegrini je pripravený náklady uhradiť.

Vtedajší predseda vlády sa na koncerte zúčastnil na pozvanie slovenského tenoristu Pavla Bršlíka, ktorý v predstavení účinkoval.

"Nešlo o žiadnu tajnú návštevu ani o súkromný výlet, považoval som to za vhodné ako predseda vlády podporiť takúto významnú udalosť, nebýva vždy zvykom, že slovenský špičkový umelec vystupuje na takomto prestížnom podujatí," vyjadril sa k ceste Pellegrini dnes v parlamente. Zopakoval, že je ochotný zaplatiť prípadnú faktúru, ak využil letecký špeciál neoprávnene.

"Každá jedna cesta, každé použtie vldneho špeciálu je schválené vládou. Ale to podstatné je, či ten ústavný činiteľ o podporu žiada, ako to bolo v tomto prípade, to neviem," vyjadril sa k prípadu minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

Pellegriniho, ktorý často kritizuje papalášizmus, nedávno nafotil Nový čas v krajčírskom salóne, kde si počas lockdownu chcel dať zúžiť oblek a strávil tam hodinu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.