Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.01.2021, 14:30 Aktualizované dňa 12.01.2021 o 16:30

Cibulková po očkovacom škandále: Chcem ísť do prvej línie. Ministerstvo jej už našlo pozíciu

Bývalá tenistka Dominika Cibulková, ktorá bola neprávom zaočkovaná proti koronavírusu, chce pomáhať ako dobrovoľníčka v prvej línii.

Cibulková po očkovacom škandále: Chcem ísť do prvej línie. Ministerstvo jej už našlo pozíciu
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Pred pár dňami vyšlo najavo, že bývalú tenistku Dominiku Cibulkovú a jej manžela v nemocnici na Kramároch neoprávnene zaočkovali proti koronavírusu, čím si vyslúžila ostrú kritiku. 

Malo ísť o individuálne zlyhanie zamestnanca vakcinačného centra, ktorý už bol z programu vyradený, potvrdila nemocnica. 

​Prioritne totižto mali byť zaočkovaní zdravotníci pracujúci priamo s pacientmi, či študenti lekárskych odborov. Širšia verejnosť mala prísť na rad až okolo Veľkej noci. 

Ponuka z ministerstva 

Očkovanie mimo oficiálnych zoznamov odmietlo aj ministerstvo zdravotníctva.

V dodatočnej reakcii tak dnes bývala tenistka ponuku ministerstva prijala a chce pracovať ako dobrovoľníčka. 

"Ponúkam svoju pomoc. Chcem využiť ponuku ministerstva zdravotníctva, aby som ako dobrovoľníčka pomohla v prvej línii a v tejto veci som už ministerstvo kontaktovala," napísala na sociálnej sieti. 

Ministerstvo sa s bývalou tenisovou hviezdou dohodlo na spolupráci.

"Vítame, že Dominika Cibulková chce poskytnúť pomoc zdravotníkom prvej línie. Predbežne sme sa dohodli, že bude pomáhať pri testovaní na COVID-19 priamo na jednom z odberných miest v Bratislave. Zapojí sa aj do informačnej komunikačnej kampane, aby podporila dôležitosť a význam očkovania v širšej verejnosti ako motiváciu pre účasť čo najväčšieho počtu ľudí v boji s nebezpečným ochorením," informovala hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

Očkovanie dostali aj iní športovci 

Podľa informácií niektorých médií nie len že Cibulková nepatrila do kategórií ľudí, ktorí mali byť zaočkovaní ako prví, neplatila ani odvody do zdravotnej poisťovne na Slovensku, kvôli trvalému pobytu v Dubaji.

"Od roku 2009 do dnešného dňa som na zdravotných odvodoch na Slovensku zaplatila 55 966,58 eura. Odhlásená zo zdravotnej poisťovne som bola dva roky, od 27.12.2017 do 19.2.2020 z dôvodu dočasného domicilu v Dubaji. Od 19.2. 2020 som opäť riadne prihlásená a odvody naďalej platím," vyvrátila tvrdenie tenistka. 

Okrem Cibukovej boli proti koronavírusu Nemocnici Svätého Michala zaočkovaní aj členovia reprezentačného štvorkajaka, ktorým vakcínu zabezpečilo ministerstvo vnútra v rámci prípravy na olympijské hry. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.