Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.11.2020, 17:29 Aktualizované dňa 30.11.2020 o 17:43

Bývalý šéf NAKA zostáva vo väzbe. Najvyšší súd zamietol jeho sťažnosť

Hraška zadržali spolu s ďalšími bývalými policajnými funkcionármi počas akcie Očistec.

Riaditeľ NAKA Peter Hraško
Zdroj: HNtelevízia

Bývalý šéf Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Peter Hraško zostáva vo väzbe. Najvyšší súd na pondelkovom neverejnom zasadnutí zamietol jeho sťažnosť proti vzatiu do väzby. Informovala o tom hovorkyňa Najvyššieho súdu SR Alexandra Važanová.

"Senát dospel k záveru, že u obvineného sú dôvody kolúznej a preventívnej väzby, v tomto štádiu konania, dané. Senát väzbu obvineného dohľadom probačného a mediačného úradníka nenahradil," povedala Važanová.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku zobral Hraška do väzby 8. novembra. Dôvodom bola obava z možného ovplyvňovania svedkov a z pokračovania v trestnej činnosti, teda kolúzna a preventívna väzba.

Sudca o väzbe rozhodol bez výsluchu obvineného, keďže to jeho zdravotný stav neumožňoval.
Bývalého šéfa NAKA zadržali v rámci akcie spolu s bývalým policajným prezidentom Tiborom Gašparom.

Obvinenie vyšetrovateľ NAKA vzniesol pre viaceré trestné činy, okrem iného pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy a trestný čin zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Dovedna mala skupina pozostávať z 13 obvinených. Podľa obvinení ju mal riadiť nitriansky podnikateľ a väzobne stíhaný Norbert B. Medzi obvinenými je aj špeciálny prokurátor, v súčasnosti väzobne stíhaný Dušan K.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.