Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.10.2020, 11:53 Aktualizované dňa 30.10.2020 o 12:22

Matovič priznal, že nám chýba množstvo zdravotníkov. Opäť spomína tvrdý lockdown

Premiér Igor Matovič verí, že obsadenosť zdravotným personálom sa ešte počas dnešného dňa výrazne zvýši.

Igor Matovič
Zdroj: TASR/M. Baumann

Premiér Igor Matovič tvrdí, že k víkendovému celoplošnému testovaniu sú všetky odberové tímy plne obsadené pomocným personálom. Zároveň však priznal, že stále nie je dostatok zdravotníkov.

Informoval o tom na sociálnej sieti presne v čase, keď prezidentka Zuzana Čaputová vyhlásila, že cieľ operácie Spoločná zodpovednosť je nesplniteľný a celoplošné testovanie nie je možné uskutočniť.

​"Dnes ráno prebehlo mimoriadne zasadnutie vlády, kde nás minister obrany informoval, že k včerajšiemu večeru bolo plne obsadených 4 900 odberových tímov pomocným personálom ... avšak zatiaľ len 63 percent z nich bolo plne obsadených potrebnými zdravotníkmi," napísal Matovič.

Premiér to nevzdáva

Pri prepočte z odhadovaného počtu zdravotníkov tak chýbajú ešte tisíce ľudí na hladký priebeh celoplošného testovania. Matovič však spomína len stovky chýbajúcich zdravotníkov.

Premiér verí, že obsadenosť zdravotným personálom sa ešte počas dnešného dňa výrazne zvýši. Matovič v statuse opäť spomína totálny lockdown.

"Nerobme si už prosím naschvály. Ukážme všetci spolu, že v rozhodujúcej chvíli zaberieme spolu za jeden povraz a dokážeme to. V inom prípade, nám zostáva v rukách už len totálny lockdown a ten si nikto z nás nepraje," dodal.

Matovič ľudí ešte ubezpečil, že jeho vláda presne vie čo robí a je pripravená na všetky situácie, ktoré môžu cez víkend nastať.

Po vyhlásení prezidentky pridal premiér na svoj Facebook ďalší status, v ktorom napísal, že "každý z nás si dnes vyberá svoju cestu." "Niekto sa rozhodne v ťažkej chvíli nadbiehať názoru ľudí, ktorí si myslia, že majú právo nakaziť iných ... iní pomáhajú do poslednej chvíle ako vedia," dodal Matovič.

Tvrdé slová prezidentky

Čaputová dnes premiéra požiadala, aby bolo testovanie vykonané tam, kde je to potrebné a možné. "Zároveň žiadam, aby boli podmienky zákazu vychádzania upravené," doplnila v súvislosti s tým.

"Žiadam zrušiť kategorizovanie občanov na tých, ktorí majú priepustku v negatívnom teste a tých, na ktorých nevyšlo," zdôraznila prezidentka.

"Umožnime ľuďom, aby sa dobrovoľne otestovali. Občania využite toto testovanie vo vašej obci, ak máte možnosť a to v záujme ochrany zdravia," povedala na záver Čaputová.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.