Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.10.2020, 18:18 Aktualizované dňa 26.10.2020 o 19:08

Plošné testovanie bude. Oproti Orave však nastane jedna zmena

Dnes boli v hre len dve možnosti - celoplošné testovanie alebo úplný lockdown

Plošné testovanie bude. Oproti Orave však nastane jedna zmena
Zdroj: TASR - Jakub Kotian

Premiér Igor Matovič predstúpil počas rokovania ústredného krízového štábu pred médiá a oznámil, že krízový štáb veľkou väčšinou schválil celoplošné testovanie počas najbližšieho víkendu.

"Nebude prebiehať od piatku do nedele, ale len v sobotu a nedeľu," povedal Matovič.

​Minister obrany Jaroslav Naď vysvetlil, že to bude najmä z logistických dôvodov.

​Naď avizoval, že zajtra bude mať väčšiu tlačovú konferenciu, na ktorej priblíži detaily. Dnešného rokovania sa podľa neho zúčastnili aj zástupcovia miest, ktorí vyjadrili podporu.  

Podpore zo strany miest a obcí sa potešil aj premiér Igor Matovič. Podľa neho boli práve samosprávy tí, ktorých podpory sa najviac obával. "Absolútna väčšina starostov a primátorov siahli na dno svojich síl a zabezpečovali, keď niečo chýbalo," dodal.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí opätovne upozornil, že krivka nakazených na Slovensku stále prudko stúpa. Práve izolácia a následné testovanie môže výrazne pomôcť spomaleniu rastu nakazených. Podľa Krajčího bude úspech testovania závisieť od každého jedného z nás.

​Premiér varoval, že ide o najväčšiu logistickú operáciu v histórii Slovenska a pomôže nám len spolupatričnosť. Dnes boli totiž v hre len dve možnosti - celoplošné testovanie alebo úplný lockdown, priznal Matovič.

O tom, či a ako prebehne druhá fáza testovania sa rozhodne budúci týždeň v pondelok podľa toho, ako dopadne tento víkend. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.