Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.10.2020, 18:47 Aktualizované dňa 23.10.2020 o 19:22

Krajčí ocenil vysokú účasť na piatkovom testovaní

Minister zdravotníctva poprosil všetkých negatívne testovaných, aby naďalej rešpektovali nariadenia hlavného hygienika.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) ocenil vysokú účasť na prvom dni pilotnej fázy testovania na ochorenie Covid-19 v okresoch na Orave a v Bardejove.

Zároveň poprosil všetkých negatívne testovaných, aby naďalej rešpektovali nariadenia hlavného hygienika. Informoval o tom na piatkovom brífingu.

​Testovanie bude pokračovať aj cez víkend.

Šéf rezortu ocenil vysokú účasť na prvom dni pilotnej fázy testovania. Zároveň poprosil všetkých negatívne testovaných, aby naďalej rešpektovali nariadenia hlavného hygienika.

"Teda nosili rúška, dodržiavali odstupy, hygienu rúk a boli zodpovední. Len takýmto spôsobom dokážeme aj čiastočné uzamknutie krajiny, ktoré máme teraz naplánované, čo najlepšie využiť pre to, aby sme zvrátili veľmi nepriaznivú fázu pandémie v našej krajine," povedal .

Krajčí priznal, že ľudia museli počas piatka na odbery dlho čakať. "Ale keď prišli k odberu, boli príjemní, ďakovali, disciplína bola veľká, bolo to vynikajúco zorganizované," priblížil svoje skúsenosti z testovania. Verí, že situácia sa počas víkendu zlepší.

Pripomenul tiež, že ide o pilotný projekt a niektoré veci sa nedajú predvídať. Prosí preto o trpezlivosť a zhovievavosť. Zároveň sa poďakoval zúčastneným zdravotníkom aj armáde.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.