Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.09.2020, 11:58 Aktualizované dňa 20.09.2020 o 12:29

Matovič: Moja manželka neukradla ani jedno euro. Nedovolím takto ju očierňovať

Premiér tvrdí, že sa o financie svojej manželky nestará už 14 rokov.

Matovič: Moja manželka neukradla ani jedno euro. Nedovolím takto ju očierňovať
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Premiér Igor Matovič tvrdí, že nevidí dôvod, aby jeho manželka ukazovala výpis z účtu. 

" Pre manželky politikov Ústava neplatí? Z akého dôvodu by sa mala ona niekomu spovedať a ukazovať niekomu výpisy účtov," povedal v relácii TA3 V politike.

Matovič zopakoval svoje včerajšie vyjadrenie, že jeho manželka nikdy do finančnej skupiny Arca Capital neinvestovala. 

Tvrdí, že jeho manželka má tri zmenky vo firme Arca Investments v hodnote 600-tisíc eur. Ani jednu z nich nemá vyplatenú. Reagoval tak na obvinenia, podľa ktorých mala jeho manželka do krachujúcej finančnej skupiny Arca Capital investovať 10 miliónov eur.

Matovič: Nie je podozrivá

"Už ma to v jej mene uráža, že tu niekto niečo také podsúva. Ona nie je podozrivá, že ukradla jediné euro. Moja manželka je posledná, ktorá si niečo také zaslúži. Nedovolím takto ju očierňovať," hovorí.

Premiér hovorí, že jeho manželka veriteľov v ničom neokradla. Zopakoval, že sa o financie svojej manželky nestará už 14 rokov.

​Poznamenal, že jeho žena investovala v čase, keď bol už premiérom. Zároveň tvrdí, že jej žiadne informácie neposunul a jeho manželka podľa neho investovala do firmy, lebo nemala informáciu, že ide o nebezpečnú investíciu.

"Moja manželka neukradla ani jedno euro," vyhlásil premiér. Ako dodal, zatiaľ nevie, o akú sumu ako rodina prišli. Stále nevidí dôvod, aby jeho manželka ukazovala výpis z účtov.

Nemá problém vzdať sa titulu

Premiér v relácii hovoril aj o kauze svojej diplomovej práce. Tvrdí, že nemá najmenší problém sa vzdať svojho vysokoškolského titulu, keď to bude napísané v zákone.

"Netušil som, že som mal v diplomovej práci problém," povedal premiér. Potvrdil, že na titule si nezakladal a neprikladal tomu veľkú váhu. V diskusnej relácii zopakoval, že popri škole už podnikal. Ako tvrdí, pri podpise si titul pred meno nedáva.

Matovič sa zároveň vyjadril aj na adresu médií. „Nie som bratislavský kaviarenský liberál, tak mi idú po krku jedna radosť, ale mne to nevadí,“ hovorí premiér a dodáva, že cíti dôveru od ľudí. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.