Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook

Jedna téma, dva rôzne uhly pohľadu. Dá sa medzi nimi nájsť kompromis? O to sme sa pokúsili v prvej časti novej relácie HNtelevízie Uhol pohľadu, ktorá je venovaná téme umelého prerušenia tehotenstva.

Poslankyňa za hnutie OĽaNO a predsedníčka Kresťanskej únie Anna Záborská totiž do parlamentu priniesla novelu takzvaného interrupčného zákona.

"Téma umelého prerušenia tehotenstva je téma, ktorá sa v tejto spoločnosti diskutuje 30 rokov. A tá zmena, tá novela, s ktorou my prichádzame, je dôležitá v hociktorom období. Prvotne chceme pomôcť tým ženám, ktoré sú v zlej finančnej, sociálnej alebo zdravotnej situácií," vysvetľuje Záborská, prečo zákon predkladá.

​Zámer sa však nepáči europoslankyni za stranu Smer-SD Monike Beňovej. "To je podľa mňa to falošné na prezentovaní tej novely. Ak by naozaj išlo o to zlepšiť podmienky pre matky, pre ženy, tak to sa dalo upraviť iným spôsobom a zákonom. Táto novela však vstupuje do zákona o interrupciách a primárne sa venuje obmedzeniam pri rozhodovaní ženy o umelom prerušení tehotenstva," reagovala Beňová.

Obe poslankyne si vymenili ostré reakcie na prístup k tejto téme. Viac si pozrite vo videu vyššie.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.