Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.06.2020, 11:25 Aktualizované dňa 23.06.2020 o 17:13

Krištúfková je horšia ako Danko. Jej práca je brutálny plagiát, tvrdí Beblavý

Miroslav ​Beblavý na plagiát upozornil vo videu, kde prácu Petry Krištúfkovej porovnal s inými dielami.

Bakalárska práca kritizovanej poslankyne Petry Krištúfkovej je plagiát, tvrdí to bývalý poslanec Miroslav Beblavý. Krištúfková prácu odovzdala minulý rok na vysokej škole v Skalici. 

​Beblavý na plagiát upozornil vo videu, kde Krištúfkovej prácu porovnal s inými dielami. "Pani poslankyňa systematicky vykráda texty," hovorí Beblavý a názorne ukazuje, odkiaľ sú pasáže práce skopírované. 

​Podľa Beblavého je Krištúfkovej práca ešte horší plagiát ako v prípade rigoróznej práce Andreja Danka. "Ak si pamätáte, keď mal Andrej Danko rovnaký problém, tak sa obhajoval, že to bolo dávno a bol mladý. Táto práca bola odovzdaná v roku 2019, kedy už pani Krištúfková bola poslankyňa a podpredsedníčka hnutia a napriek tomu to spravila," vysvetlil Beblavý.

"Ukazuje sa, že ona naozaj používala kopírovanie internetových textov, lebo ešte aj chyby skopírovala," tvrdí Beblavý. "Je to brutálny plagiát," dodal. 

Poslankyňa reagovala, že porovnávať jej prácu s rigoróznou prácou Andreja Danka je nevhodné, nakoľko ide o iný stupeň štúdia. "Treba si uvedomiť, aké sú kladené nároky na bakalárske, magisterské štúdium a na samotnú rigoróznu prácu.  Sú to rôzne stupne vysokoškolského vzdelania, ktoré majú absolútne nezrovnateľné požiadavky, pretože pri bakalárskej práci, teda pri ukončení prvého stupňa vysokoškolského vzdelania sa očakáva preukázanie priemerných vedomostí, uplatniť svoje schopnosti pri ich zhromažďovaní a spracovaní základnej odbornej literatúry," tvrdí Krištúfková.

Podľa nej je kompilovanie pri bakalárskych prácach bežné. "V bakalárskej práci sa často používa metóda kompilácie, čiže súhrn odborných textov od viacerých autorov a s nimi sa následne pracuje," dodala.

Krištúfková zároveň upozornila, že jej práca bola hodnotená pred komisiou a prešla aj testom originality. Poslankyňa tvrdí, že za ňu získala známku C-dobre a išlo teda "o priemernú prácu."

Krištúfkovú len minulý týždeň v stredu vláda schválila do novej funkcie splnomocnenkyne pre rodinu pod ministerstvom práce. Už v nedeľu sa však funkcie vzdala. Dôvodom boli jej medializované vzťahy s Marianom Kočnerom. Poslaneckého mandátu sa však nevzdala.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.