Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.06.2020, 15:40

Na Kysuciach pre koronavírus opäť zatvárajú školy

V Čadci a Krásne nad Kysucou v posledných dňoch zistili nové prípady nákazy.

Na Kysuciach pre koronavírus opäť zatvárajú školy
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Pre potvrdené prípady nákazy novým koronavírusom zatvorili v Čadci Základnú školu M. R. Štefánika, Materskú školu Fraňa Kráľa, obidve základné umelecké školy a v Krásne nad Kysucou ZŠ s MŠ Krásno nad Kysucou – Kalinov. Samosprávy o tom informujú na svojich internetových stránkach.

​V Čadci zasadal v pondelok ráno krízový štáb, ktorý odporučil prerušiť vyučovanie do odvolania.

"V Čadci sme zaznamenali prvé potvrdené prípady ochorenia COVID-19. Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci ma informoval, že už prebieha informovanie rodičov o testovaní detí a zamestnancov školských zariadení. Buďme zodpovední, ohľaduplní a nosme rúško. Chránime sa tak navzájom," uviedol primátor Čadce Milan Gura.

V Krásne nad Kysucou sa cez víkend potvrdila nákaza ochorením COVID-19 u obyvateľky mestskej časti Kalinov.

"Mesto a RÚVZ prijali preventívne opatrenia proti ďalšiemu šíreniu nákazy, kým budú známe výsledky testovania všetkých osôb, s ktorými prišla do styku. V súčasnosti je hospitalizovaná v zdravotníckom zariadení. V spolupráci s dobrovoľným hasičským zborom dezinfikujeme všetky verejné priestory dotknutej mestskej časti. Zároveň upozorňujeme obyvateľov, aby boli opatrní a dodržiavali všetky opatrenia ÚVZ SR," vyzvalo mesto na internetovej stránke.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.