Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.06.2020, 11:31 Aktualizované dňa 17.06.2020 o 12:33

Polícia našla u Kičuru zlaté tehličky v hodnote pol milióna eur

Zlaté tehly policajti zaistili v bezpečnostnej schránke.

Polícia zaistila bývalému šéfovi štátnych hmotných rezerv Kajetánovi Kičurovi zlaté tehličky v hodnote približne pol milióna eur. 

Tehličky mali nájsť v bezpečnostnej schránke. Ako prvý o tom informoval portál Aktuality.sk

Informáciu neskôr potvrdila aj polícia. "V rámci akcie "REZERVY" v Bratislave vykonala zaisťovacie úkony, v rámci ktorých z bezpečnostnej schránky patricej osobe K.K. zaistila 20 ks zlatých tehál o hmotnosti 250 g," píše na sociálnej sieti.

Kičura je obvinený z prijímania úplatku a legalizácie príjmu z nelegálnej trestnej činnosti. Momentálne je stíhaný väzobne. Ešte donedávna bol predsedom štátnych hmotných rezerv. Nová vláda ho odvolala 24. marca.

"Teraz začína byť jasnejšie, prečo štátne hmotné rezervy bolo spravované tak, ako boli spravované. Pán Kičura sa viac zaujímal o zveľaďovanie svojho majetku ako o zabezpečenie kritických rezerv pre štát," reagovala na informáciu o zaistení tehličiek vicepremiérka Veronika Remišová.

NAKA ešte v marci začala trestné konanie pre medializované informácie o pochybeniach štátnych rezerv pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 a kúpe bytov na Konventnej ulici v Bratislave.

Kičura odmietal obvinenia súvisiace s uzavretím zmlúv, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.

Úrad špeciálnej prokuratúry však upozornil, že v skutočnosti bolo obvinenie vznesené v súvislosti s uzatváraním zmlúv, ktoré nemajú žiadny súvis s nákupom zdravotných pomôcok a podozrivé kontrakty, ako aj podozrivé platby prebehli skôr, ako prepukol nový koronavírus.

Konečná suma predpokladaných úplatkov je zároveň vyššia, ako bolo uvádzané v médiách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.