Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.05.2020, 06:30 Aktualizované dňa 25.05.2020 o 09:20

Protest majiteľov fitnescentier: Na blokádu huckali "Kotleby", tvrdí Matovič

Premiér uviedol, že je rád, že sa organizátori rozhodli pôvodný plán neuskutočniť a protest zrealizovali spomalenou jazdou. 

Protest majiteľov fitnescentier: Na blokádu huckali "Kotleby", tvrdí Matovič
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Majitelia fitnescentier štrajkujú. V pondelok ráno o 6.30 h chceli zablokovať vstup do hlavného mesta. Napokon sa rozhodli pre pomalú jazdu po diaľnici. 

Žiadajú uvoľnenie podnikania

"Dôvodom je ignorovanie súčasnej situácie 2300 prevádzok na Slovensku, ktoré vytvárajú takmer 20 tisíc pracovných príležitostí," uviedol Pavel Kiseľ z Únie fitnescentier Slovenska.

​Únia žiada okamžité uvoľnenie svojho podnikania a znovuotvorenie fitnescentier. Na podporu svojej požiadavky i protest voči aktuálne platnému rozhodnutiu hygienikov plánovali zablokovať diaľnicu D1 do Bratislavy v úseku Zeleneč až Triblavina.

Reakcia Matoviča

Na situáciu v nedeľu večer reagoval aj premiér Igor Matovič. Uviedol, že ak budú majitelia fitness centier blokovať diaľnicu, predloží návrh zákona, ktorý takéto konanie urobí trestným činom. Ak D1 blokovať nebudú, navrhne ich odškodnenie.

V pondelok ráno Matovič uviedol, že je rád, že sa organizátori rozhodli pôvodný plán neuskutočniť a protest zrealizovali spomalenou jazdou. 

"Úprimne ďakujem za to, že majitelia fitiek odmietli politizáciu čisto hygienickej otázky ... a preto, ak majú záujem, pozývam dnes na stretnutie na Úrad vlády," dodal. 

Podľa premiéra "jediní kto vytrvalo huckal na pôvodný plán - zablokovanie diaľnice na 6 hodín, boli prítomné Kotleby."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.