Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.05.2020, 22:22

"Milí svalovci, nikto na vás nezabudol." Matovič reaguje na štrajk majiteľov fitnescentier

Premiér majiteľom fitnescentier odkázal, že ak budú blokovať diaľnicu, nič si tým nepomôžu.

Pár hodín pred ohláseným štrajkom majiteľov fitnescentier sa o slovo prihlásil aj premiér Igor Matovič. Ako inak, odkazom cez sociálnu sieť. Majitelia štrajk ohlásili na pondelok 6.30 hod. ráno.

"Odkaz svalovcom"

Matovič v statuse, ktorý nazval "Odkaz svalovcom", napísal, že ľudia by mali chodiť do posilňovne. Doplnil, že možno raz, keď dostane rozum, bude aj on cvičiť. 

Potom však premiér už začal vážnejšie. Matovič napísal, že o tom, či a kedy sa otvoria fitnescentrá, rozhodne výlučne konzílium. Dodal, že v pondelok sa odborníci touto témou budú opäť zaoberať.

​"Čiže milí svalovci - nikto na vás nezabudol a nikto vám cielene neubližuje. Stojím za akýmkoľvek doterajším rozhodnutím konzília špičkových slovenských odborníkov ... a budem stáť za akýmkoľvek ich rozhodnutím, ktoré spravia zajtra - v pondelok ako aj v budúcnosti. Od začiatku som chránil ich rozhodnutie od nátlaku akýchkoľvek nátlakových skupín ... a boli ich haldy - zbohatlíkov či lobistov, pre ktorých prachy sú jediná hodnota v živote," píše Matovič.

Majiteľom fitnescentier odkázal, že ak budú blokovať diaľnicu, nič si tým nepomôžu.

"To znamená - ak sa zajtra ráno rozhodnete blokovať diaľnicu, ako sa vyhrážate, absolútne nič si nepomôžete - respektíve - len a len ublížite nevinným ľuďom, ktorým znepríjemníte život, lebo im znemožníte byť načas v práci. Pre istotu ešte raz a lopatisticky - jediný kto rozhodne o prípadnom otvorení fitiek bude konzílium, nie blokáda diaľnice. Blokáda diaľnice však dosiahne niečo iné - ak konzílium nerozhodne o otvorení fitiek, mňa ani len nenapadne rozmýšlať o akejkoľvek inej podpore fitiek, ako som písal vyššie," doplnil premiér.

Jasný odkaz

Majiteľom fitnescientier posiela Matovič jasný odkaz. Podľa neho blokáda diaľnice spôsobí, že predloží návrh zákona, ktorý takúto činnosť bude považovať za trestný čin, tak, ako je to v iných civilizovaných krajinách. 

Majitelia fitnescentier sa rozhodli štrajkovať. V pondelok 25. mája ráno o 6.30 h chcú zablokovať vstup do hlavného mesta.

"Dôvodom je ignorovanie súčasnej situácie 2300 prevádzok na Slovensku, ktoré vytvárajú takmer 20 tisíc pracovných príležitostí," uviedol Pavel Kiseľ z Únie fitness centier Slovenska.

Únia žiada okamžité uvoľnenie svojho podnikania a znovuotvorenie fitnescentier. Na podporu svojej požiadavky i protest voči aktuálne platnému rozhodnutiu hygienikov plánujú zablokovať diaľnicu D1 do Bratislavy v úseku Zeleneč až Triblavina.

Podľa Kiseľa majú k dispozícií minimálne 380 áut. Takisto chcú na Úrade vlády SR odovzdať petíciu Otvorte fitness centrá, ktorú už podpísalo 11-tisíc podporovateľov. Spomína aj možnú žalobu na štát.

Svoju iniciatívu sme ochotní okamžite zastaviť v prípade, ak nás ústavní činitelia pozvú na vyjednávanie, ktoré nám dá okamžité riešenia,“ vyhlásil Kiseľ.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.