Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.05.2020, 12:23

Pellegrini trvá na tom, aby sa snem Smeru konal skôr. Sám to navrhne

Peter Pellegrini nesúhlasí s tým, aby sa snem Smeru konal až na konci roka 2020.

Podpredseda Smeru a parlamentu Peter Pellegrini trvá na tom, že bude navrhovať skorší termín straníckeho snemu, pravdepodobne v septembri. Povedal to na stredajšej tlačovej konferencii.

​Poslanec Smeru Erik Tomáš považuje za prirodzené, aby strana po voľbách viedla diskusiu o svojom ďalšom fungovaní. Podľa vlastných slov verí, že v strane dôjde k dohode, aby bola jednotnou a efektívnou aj v opozícii.

"Naznačili sme, že by sme privítali snem skôr ako v decembri, aby sme zadosťučinili tradícii, že po každých voľbách je pracovný snem, kde sa nanovo volí vedenie strany. Budem navrhovať, aby bol snem po lete, v septembri, keď už budú uvoľnenejšie pravidlá," povedal Pellegrini s tým, že platí jeho doterajšie stanovisko.

Tomáš podotkol, že je prirodzené, aby strana po voľbách viedla diskusiu o ďalšom fungovaní. Diskusia by sa podľa neho mala odohrávať vo vnútri strany.

"Pevne verím, že Smer-SD je taká vyspelá strana, že napokon dôjde k dohode, výsledkom ktorej bude jeden jednotný, silný a efektívny Smer-SD," poznamenal. Dodal, že nová vláda potrebuje silnú a koncentrovanú opozíciu.

Pellegrini v rozhovore pre TASR pripustil svoju kandidatúru na predsedu Smeru-SD. Skonštatoval, že strana potrebuje generačnú výmenu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.