Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.04.2020, 13:50 Aktualizované dňa 08.04.2020 o 15:04

Sulík chce od utorka otvoriť všetky malé obchody okrem nákupných centier

Richard Sulík je za zjemnenie opatrení už od budúceho utorka.

Minister hospodárstva Richard Sulík chce od budúceho utorka otvoriť všetky malé obchody okrem tých, ktoré sa nachádzajú v nákupných centrách.

"Nemá zmysel pri boji s vírusom sa snažiť o nula nakazených, pretože tá cena za to je obrovská na škodách na ekonomike. Musíme nájsť rozumnú rovnováhu. Ja som za to, aby sme od budúceho utorka otvorili všetky malé predajne okrem tých, ktoré sú v obchodných centrách. Budeme sledovať, ako sa situácia vyvíja a o ďalší týždeň spravíme zase ďalšie rozhodnutia," povedal na brífingu.

Sulík dodal, že nemá zmysel, keď nebudeme mať prakticky žiadne obete na životoch pri korone. "Ale zároveň 200 otcov spácha samovraždu, lebo nebudú mať z čoho uživiť svoje rodiny," doplnil Sulík.

Postupné uvoľnovanie budú zavádzať aj okolité krajiny.

Rakúsko v pondelok zverejnilo harmonogram, podľa ktorého chce svoj plán zavádzať do praxe po Veľkej noci (12. apríla), pričom začne s opätovným otvorením malých podnikov a reštaurácií.

​​Rovnako aj dánska premiérka Mette Frederiksenová oznámila postupné rušenie obmedzení, čo od 15. apríla okrem iného znamená aj opätovné otvorenie jaslí, materských a základných škôl.

Uvoľnenie niektorých opatrení a otváranie viacerých prevádzky avizovala v pondelok aj česká vláda. Od utorka sú v Česku napríklad otvorené zberne a výkupy surovín či kompostárne, ale aj vonkajšie športoviská.

Od štvrtka sa tam otvoria aj iné predajne, pričom plán na postupné otváranie ďalších chce vláda predložiť po Veľkej noci.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.