Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
30.03.2020, 17:48 Aktualizované dňa 30.03.2020 o 18:48

Pacienta s koronavírusom pustili z bojnickej nemocnice. Neskôr zomrel

Zatiaľ nie je jasné, či je koronavírus príčinou úmrtia.

Pacienta s koronavírusom pustili z bojnickej nemocnice. Neskôr zomrel
Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

Pacienta, ktorý bol pozitívne testovaný na nový koronavírus, prepustili dnes z bojnickej nemocnice. Doma následne umrel. Informovala o tom na svojom webe televízia Joj.

Tá uvádza, že pacienta diagnostikovali v nedeľu, jeho stav však bol stabilizovaný a tak ho dnes prepustili do domácej liečby. Muž mal 60 rokov.

"Pravdepodobnou príčinou smrti bol infarkt alebo mŕtvica, no bližšie okolnosti určí až pitva," uvádza Joj.

Hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová prípad pre Aktuality.sk s potvrdila s tým, že sa momentálne zisťuje, čo bolo príčinou úmrtia pacienta. 

Zatiaľ tak nie je jasné, či má Slovensko prvú obeť koronavírusu. 

Na Slovensku už zomrela 80-ročná žena, ktorá bola pozitívne testovaná na koronavírus. Pitva však ako príčinu koronavírus ako príčinu jej úmrtia nepotvrdila.

"Pacient bol hospitalizovaný na pľúcnom oddelení od 20. marca, cestovateľská a epidemiologická anamnéza, opakovane dopytovaná, bola z jeho strany negatívna. Až na avízo jedného zamestnanca sme dostali podnet na testovanie, ktoré sa realizovalo v nedeľu s pozitívnym výsledkom," povedal pre TASR námestník nemocnice Milan Henčel.

Pacient bol podľa neho stabilizovaný a v pondelok ho už preložili do domácej starostlivosti. "Vzhľadom na to, že tam bola pozitivita, tak sme kontaktovali Regionálny úrad verejného zdravotníctva Prievidza, ktorý nám odobril, že keď je pacient stabilizovaný, afebrilný, bez subjektívnych ťažkostí, môže byť prepustený do domácej karantény," doplnil.

Bojnická nemocnica zatvorila pľúcne oddelenie. "Zamestnanci sú v karanténe, pacientov sme zadržali. Zobrali sme základné odbery tým, ktorí boli v najbližšom kontakte s týmto pacientom a podľa výsledku, ktorý očakávame v utorok, sa budeme riadiť ďalej," dodal Henčel.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.