Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2020, 20:34

Kamery zachytili incident v centre Bratislavy, minister Sólymos vo videu neútočí

Video ukazuje roztržku, po ktorej šéf envirorezortu László Sólymos podal demisiu.

Moja tvrdá štvorročná práca je ukončená jedným chybným krokom, podávam demisiu, vyhlásil dnes minister životného prostredia László Sólymos. Urobil tak po včerajšom incidente v centre Bratislavy. 

Roztržku pred reštauráciou zachytili aj priemyselné kamery. Záznam získal portál topky.sk. Incident sa odohral v áziskej reštaurácii na Laurinskej ulici v stredu okolo 17. hodiny.  

Na videu je vidieť, ako Sólymos spoločne so svojim bratom vychádzajú z reštaurácie, do ktorej mali ísť len na toaletu. Pri odchode kopne ministrov brat do vchodových dverí. 

Následne sa za ním rozbehne jeden z pracovníkov podniku, ku ktorému sa pridá ďalší. Začne sa roztržka medzi trojicou mužov.

Minister bral svojho brata preč

Minister sa do sporu na začiatku nezapája a zdá sa, že sa snaží mužov od seba oddeliť. Spor pokračuje za dáždnikom a tak ho na záberoch nie je vidno.

Po chvíli však šéf envirorezortu berie svojho brata preč a dvojica mužov z reštaurácie na nich znovu zaútočí. Ďalšie pokračovanie incidentu už na kamere nie je zachytené. 

Polícia začala trestné stíhanie

Po incidente ministra s bratom zadržala polícia a po vykonaní potrebných úkonov ich prepustila. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie vo veci výtržníctva a poškodzovania cudzej veci. 

"Podľa doterajších informácií dvaja muži slovne ako aj fyzicky napadli personál tejto reštaurácie, pričom po ich vykázaní jeden z mužov poškodil a rozbil sklenenú výplň vchodových dverí tejto reštaurácie," uviedla dnes ráno polícia na sociálnej sieti. 

Poškodením sklenenej výplne bola spôsobená škodu vo výške približne tisíc eur. Polícia tiež informovala, že jeden zamestnanec reštaurácie bol prevezený na ošetrenie do nemocnice. 

Sólymos sa dnes na brífingu ospravedlnil za svoje konanie a povedal, že všetku škodu zaplatí. 

"V tejto vypätej osobne situácii som sa zachoval zle a pre mňa osobne nezvyčajne. Som jednoducho človek a zlyhal som. Všetky škody, ktoré som spôsobil samozrejme uhradím a majiteľom reštaurácie sa ospravedlňujem," vyhlásil Solymós.  

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.